Body zdarma Body zdarma
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde

Netflix ve 4K už i na Windows, ovšem s omezením

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Populární služba Netflix má obsah ve 4K již delší dobu, zatím ho ale bylo možné přehrávat pouze na chytrých 4K televizích nebo různých chytrých krabičkách, jako je třeba Google Chromecast Ultra, nedávno přibyla i podpora nového Xboxu One S. Na počítačích byla ale až dosud kvalita omezena, nejpoužívanější prohlížeč Google Chrome má omezení nastaveno na pouhých 720p, není tak možné ani naplno využít HD variantu Netflixu.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

To se ale rozhodl Netflix změnit - v prohlížeči Edge na Windows 10 se uživatelé dočkají i 4K obsahu. Budou ale muset splnit velmi přísné podmínky. Tou nejhůře dosažitelnou je procesor Intel na architektuře Kaby Lake (7. generace). Ten totiž jako jediný zvládá pracovat s 10-bit HEVC videem. Druhou podmínkou je samozřejmě podporovaný 4K monitor (musí podporovat ochranu HDCP). Tou třetí a nejsnáze dosažitelnou podmínkou jsou aktualizované Windows 10.


Nejlehčí cesta ke 4K - kompatibilní chytrá televize; Zdroj: Netflix

Microsoft se samozřejmě rozhodl této situace využít, protože ani konkurenční Safari nenabízí Netflix ve 4K, i když má Apple již slušnou základnu produktů, které mají větší rozlišení než Full HD. Láká tak uživatele na nové epizody Gilmorových děvčat ve 4K právě na Netflixu. Pokud ale uživatelé stojí pouze o obsah z Netflixu ve 4K, mnohem levnější bude pořídit si chytrou krabičku, jakou je třeba právě Xbox One S, případně místo 4K monitoru a krabičky koupit rovnou chytrou 4K televizi, pro kterou vydal Netflix aplikaci.

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 22.11.2016 18:54
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!