Java týden První novoroční výprodej
Hledáš brigádu v IT, která bude 100 % home office a 100 % flexibilní? Pak napiš na: redakce [zavináč] itnetwork.cz pro více info!
80 % bodů zdarma díky akci Black Friday! Tento týden rovněž sleva na e-learning Java až 80 %

Nový chybový kód HTTP

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Když bude nějaká webová stránka z právních důvodů zablokována, prohlížeč vám zobrazí chybu 451. Název chyby je pojmenován podle románu Raye Bradbury Fahrenheit 451. V pátek 18. prosince orgán IESG (Internet Engineering Steering Group) schválil oficiální chybovou hlášku: "An HTTP Status Code to Report Legal Obstacles."

Naši partneři možná hledají právě tebe!

Tim Bray přišel s návrhem na chybu 451 už v roce 2012. Inspirovalo ho, když se v Británii zablokovala stránka The Pirate Bay a vracela chybu 403. Ta znamená, že uživatel nemá právo přistupovat k obsahu. Oproti tomu chyba 451 řekne, že stránka byla úřady donucena svůj provoz odstavit.

Mark Nottingham, šéf orgány IETF prohlásil, že to má především upozornit na internetovou cenzuru. Na to hláška "403: Forbidden" nestačila. Avšak nelze očekávat, že by taková hláška skutečně s cenzurou internetu bojovala. Úřady nejenom, že mohou blokovat stránky, ale často jim mohou nařídit, kterou chybovou hlášku z rodiny 400-499 budou zobrazovat. Podle Nottinghama však platí, že pokud někomu soud zakáže tuto chybovou hlášku, dokáže vám, že jste skutečně obětí cenzury. A to stojí za to vědět.

Přesto se věří, že to internetu přinese určitou transparentnost. A nezapomínejme, že vždy nemusí jít pouze o cenzuru. Jsou weby, které jsou třeba vyšetřované pro závadný či dokonce nebezpečný obsah.

Zdroj: nakedsecurity


 

 

Zprávu pro vás napsal Matt 25.12.2015 9:30
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!