Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Nový chybový kód HTTP

Když bude nějaká webová stránka z právních důvodů zablokována, prohlížeč vám zobrazí chybu 451. Název chyby je pojmenován podle románu Raye Bradbury Fahrenheit 451. V pátek 18. prosince orgán IESG (Internet Engineering Steering Group) schválil oficiální chybovou hlášku: "An HTTP Status Code to Report Legal Obstacles."

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Tim Bray přišel s návrhem na chybu 451 už v roce 2012. Inspirovalo ho, když se v Británii zablokovala stránka The Pirate Bay a vracela chybu 403. Ta znamená, že uživatel nemá právo přistupovat k obsahu. Oproti tomu chyba 451 řekne, že stránka byla úřady donucena svůj provoz odstavit.

Mark Nottingham, šéf orgány IETF prohlásil, že to má především upozornit na internetovou cenzuru. Na to hláška "403: Forbidden" nestačila. Avšak nelze očekávat, že by taková hláška skutečně s cenzurou internetu bojovala. Úřady nejenom, že mohou blokovat stránky, ale často jim mohou nařídit, kterou chybovou hlášku z rodiny 400-499 budou zobrazovat. Podle Nottinghama však platí, že pokud někomu soud zakáže tuto chybovou hlášku, dokáže vám, že jste skutečně obětí cenzury. A to stojí za to vědět.

Přesto se věří, že to internetu přinese určitou transparentnost. A nezapomínejme, že vždy nemusí jít pouze o cenzuru. Jsou weby, které jsou třeba vyšetřované pro závadný či dokonce nebezpečný obsah.

Zdroj: nakedsecurity


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Neaktivní uživatel 25.12.2015 9:30
Avatar
Tento uživatelský účet již není aktivní na základě žádosti jeho majitele.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!