Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Discount week - April - 30

Opera nativně blokuje reklamu

Rok 2016 se zdá být nakloněný nativnímu blokování reklam. Bývalý CEO Mozilly představil prohlížeč Brave, který reklamy nahrazuje jinými reklamami, ovšem ne tolik náročnými na uživatelův stroj, Apple povolil instalaci a publikaci adblockerů do iOS 9, Adblock Plus se naučil podporovat tvůrce webových stránek pomocí Flattru a Opera vydala aktualizaci svého desktopového prohlížeče s podporou blokování reklam přímo v základu.

Na blokování reklam Opera upozorní ihned po instalaci

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Je vidět, že se Opera snaží poslední dobou přilákat nové uživatele. Vzhledem k jejímu malému (na desktopu ji používá zhruba 60 milionů uživatelů, na mobilních zařízeních dvakrát tolik, tedy 120 milionů uživatelů) podílu jde o logický krok. Kromě integrovaného blokování reklam totiž do vývojářské verze implementovala i něco, za co běžný uživatel většinou zaplatí - VPN. Jak to bude s rychlostí se dozvíme až v momentě, kdy Opera VPN zdarma zpřístupní pro všechny.

Kromě blokování reklam ale nová Opera nabízí i funkci užitečnou pro vývojáře - možnost porovnat rychlost načítání stránek s reklamou a bez.

Opera samozřejmě integrované blokování reklam brání tím, že zvyšuje uživatelský komfort při prohlížení

Uvidíme, zda blokování reklam v Opeře vydrží a nebo jej dokonce implementují i další prohlížeče, například Mozilla již má svůj blokátor Focus pro iOS, jeho implementace do desktopové verze Firefoxu by tak neměla být příliš složitá.

Zdroj: Opera


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsala 4.5.2016 18:01
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře
Zobrazit starší komentáře (14)

Avatar
Neaktivní uživatel:5.5.2016 22:17

Kdyby sis vypnul adblock, poznal by jsi, ze na ITNetworku je reklama taky :D
PS: Teď je reklama na kurzy, ale pred nedavne, byla normalne od seznamu.

Editováno 5.5.2016 22:19
Odpovědět
5.5.2016 22:17
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Jakub Šárník:5.5.2016 22:22

Tak na ně lidi nebudou chodit. Internet je obrovský, konkurence bez zpoplatnění obsahu se najde. Souhlasím s ostrozanem a to i přes to, že já jsem nezažil dobu bez reklam všude. Používám AdBlock a Ghostery už léta a nemůžu si to vynachválit. Nepovažuji za svou povinnost dívat se na webu na reklamy, stejně jako nepovažuji za povinnost sledovat reklamy v televizi. Na ITN chodím hlavně z tabletu, kde reklamy neblokuji a musím říct, že je to jedna z mála vyjímek, jelikož reklamy zde opravdu nejsou rušivé (jen to PHP nesnáším, mohli byste cílit podle zkušeností v jazycích :-D), ale to se nedá říct o naprosté většině českého i světového internetu.

 
Odpovědět
5.5.2016 22:22
Avatar
Odpovídá na Jakub Šárník
Martin Križan:5.5.2016 22:34

Nepovažuji za svou povinnost dívat se na webu na reklamy,

Takisto autory webov nemajú povinnosť poskytovať obsah bezplatne a aj tak to robia. Čo je podľa vás horšie reklama alebo platený obsah?

 
Odpovědět
5.5.2016 22:34
Avatar
Atrament
Super redaktor
Avatar
Atrament:5.5.2016 22:34

jak rychle v tomto ohledu Ameriku doženeme

Myslím, že v tomhle ohledu jsme už dávno předehnali celý západní svět :) Já žiju už hezkých pár let v UK a když jedu do Čech tak vždycky zažívám vysloveně reklamní šok :) TV nesleduju, rádio neposlouchám, na netu blokuju důsledně všechny reklamy, takže žiju docela bezreklamní život, dalo by se říct. Jenomže tohle všechno by mi v Čechách k takovému životu nestačilo, tam jsou ještě všudypřítomné reklamní tabule, plakáty a billboardy podél cest atd.

Obzvláště pikantní bylo, jak jsme jednou jeli s kámošem z Anglie do Čech autem, po přejezdu státní hranice řidič dobrých dvacet kilometrů hystericky ječel že přes ty reklamní billboardy vůbec nevidí na cestu :))

 
Odpovědět
5.5.2016 22:34
Avatar
Atrament
Super redaktor
Avatar
Odpovídá na Martin Križan
Atrament:5.5.2016 22:39

Otázka sice nebyla na mě, ale snad nebude vadit, když se vyjádřím - jednoznačně preferuju placený obsah před reklamou. Pokud někdo má obsah, který chce aby se mu zaplatil, ať si jej dá za nějakou platební bránu - pokud budu mít zájem, tak nemám problém si ho zaplatit, je to stokrát lepší řešení, než web zaplácaný reklamami a provozovatel fňukající, že mu lidi ty otravné reklamy blokují. Bohužel je mi jasné, že málo webů se k takovému kroku rozhoupe, protože je jim jasné, že jen málo lidí nakonec fakt zaplatí, ony ty weby pro lidi zas tak důležité koneckonců nejsou :)

 
Odpovědět
5.5.2016 22:39
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
ostrozan
Redaktor
Avatar
ostrozan:5.5.2016 22:42

Všímám si dobře - neboj.
To že v místě, kde by jinde byla reklama na zeleného pidimužíka v plechovém kýblu je oznámení o (byť výdělečných) aktivitách, ale úzce spjatých s vlastní stránkou, nepovažuji za reklamu - tou by to bylo na stránkách s kuchařskými recepty.

Ale jak už jsem napsal - tak horké to nebude.
To, že by weby bankrotovaly kvůli blokování reklam je stejná blbost, jako když se tvrdilo, že nelegální stahování zničí hudební průmysl a muzikanti nebudou mít co jíst:-)

 
Odpovědět
5.5.2016 22:42
Avatar
Odpovídá na Martin Križan
Jakub Šárník:5.5.2016 23:12

Preferuji placený obsah v případě, že je tak kvalitní, že to za to stojí. A to že to není povinnost ani poskytovatelů webu? Není no, ale poskytují to a ostatní to využívají, není to argument proti těm, co blokují. Kromě toho, třeba taková Wikipedie je celá bez reklam a funguje z dobrovolných příspěvků, i to je cesta. Jsou weby, které na sebe nevydělají jinak než reklamou. U těch je na zvážení, jestli by neměly rovnou skončit.

 
Odpovědět
5.5.2016 23:12
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na ostrozan
:5.5.2016 23:45

Nelegální stahování hudební průmysl zničit nemůže už jen proto, že jsou tu distribuční kanály, které prostě zisk generují. Divil by ses, kolik lidí dnes poslouchá rádia a nebo kolik restaurací hraje hudbu právě z rádií. Pak tu jsou koncerty a streamování (které to celkem zachránilo, protože je to pohodlnější než stahovat).

Tvorba obsahu není zdarma, ani tady na ITnetworku. Premium články nepíše jen tak kdekdo pro dobrý pocit. Reklama na vlastní obsah je taky reklama.

Já osobně jsem pro reklamu, která neruší. Když mě web pěkně poprosí, AdBlock pro něj vypnu, pokud teda po vypnutí nedostanu epileptický záchvat.

Faktem je, že doba se mění. Já sice nepamatuju na časy, kdy se v televizi reklamy nevysílaly a pokud ano, tak skoro vůbec, ale když jsem navštěvoval internet u táty v práci před několika lety, reklamy tolik opravdu nebylo. Je to všechno o tom, co jsou ochotní udělat provozovatelé webů a co budou uživatelé tolerovat, ale jedna skupina si může vychovat druhou. Weby zdarma se totiž málokdy udrží online dlouho, není na ně čas, nejsou peníze na doménu... Zbudou pouze ty s reklamou nebo placeným obsahem a jakmile si tyto weby začnou diktovat, uživatelům nezbude nic jiného, než se přizpůsobit.

Jasně, obsah zdarma je dnes k dispozici třeba v podobě open-source, většinou ale využívá opravdu rozsáhlé komunity, zastřešení určitou nadací (Mozilla) která vývoj zafinancuje ze všech možných zdrojů a nebo věcí jako GitHub, kde ten projekt po ukončení vývoje zůstane a někdo ho třeba forkne a bude pokračovat ve vývoji.

Ve zkratce, dnes skoro nic nefunguje zdarma. Když se chceš najíst, musíš si rohlík nebo chleba koupit. Když si chceš každý den přečíst zdarma zprávy, které bys normálně musel kupovat v novinách, nějak to tomu vydavatelství někdo zaplatit musí a stejně jako u novin to bude čtenář, jen ho to díky reklamě nebude nic stát.

Napsal jsem toho dost, doufám, že to dává aspoň trochu smysl a vyjadřuje moji myšlenku, že věci zkrátka nejsou zadarmo a i to, co vypadá, že je zdarma, většinou někdo zaplatit musí (týká se seriózních full-time projektů, ne něčeho dělaného po večerech pro srandu).

 
Odpovědět
5.5.2016 23:45
Avatar
Odpovídá na
Neaktivní uživatel:5.5.2016 23:54

Mě fakt nebaví otravná (blikající, křiklavá, animovaná, neladící s webem) reklama nebo reklama, která mi sebere půlku obrazovky. Tady je zrovna B správně, pořád stejná iritující reklama na onebit mi vždycky požrala zbytečně moc místa a viděl jsem menu a o třetinu méně obsahu než co vidím teď. A pak byla ještě ta samá reklama vpravo a jezdila se mnou, to fakt ne :)

Editováno 5.5.2016 23:55
Odpovědět
5.5.2016 23:54
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Uživatel sítě :6.5.2016 1:02

Koukám, že se tu rozjela pěkná diskuse, také bych se k tomu tedy vyjádřím.

Já reklamy blokuji a kolikrát se potýkám s výzvou zda ho nemohu vypnout apod..
Avšak většinou jsou to takové ty pochybné weby či fóra kam zavítáte z nějaké 3, 5, nebo 10 stránky nabízených výsledků od vyhledávače, třeba (Ale párkrát se mi stalo, že byl zablokován vir z reklamy nějakého známějšího fóra či stránky)..

Dříve jsem to vzpomenul a budu se opakovat: AdBlock používám i kvůli ochraně před viry. Kolikrát mě vytáčelo to blikající okýnko stále dokola od antivirového programu, ať si dám bacha na malware a, že byl včas zablokován.

Když se i potkám s tím, že mě web nepustí ke svému obsahu skrz AdBlock, tak jdu o stránku dále.

Stále si budu stát za svým, že já sám, pouze já si můžu určovat co si zobrazím v prohlížeči. Jistě autor, mě může poprosit, zablokovat, ale co, je to pouze moje věc a pokud to nepůjde jinak, zavítám dál.

Když budu chtít podpořit web (Jiným způsobem), tak použiji například tlačítko Přispět/Donate (Je-li přítomno) či jiný způsob.

AdBlock, používám již dlouho a v brzké době ho určitě neplánuji dávat pryč z prohlížeče..

Odpovědět
6.5.2016 1:02
Chybami se člověk učí, běžte se učit jinam!
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 24. Zobrazit vše