Slevový týden - Červenec C# týden
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C#

Podreddit /r/technology zvažuje zákaz placených odkazů

Oblíbená webová stránka Reddit.com, která se dále dělí na různé podreddity, dává moderátorům jednotlivých podredditů možnost si nastavit vlastní pravidla dle libosti. Moderátoři podredditu /r/technology, který patří k jednomu z nejnavštěvova­nějších, plánují nová omezení.

Konkrétně by se mělo jednal o weby, které umí rozpoznat adblock a svůj obsah blokují, pokud je adblock funkční. A také by to mělo zahrnovat weby, které umožňují přístup ke svému obsahu až po zaplacení. Moderátor založil na toto téma diskuzi, kde se ostatních ptal na názor.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Díky tomuto nařízení by mohl být blokován magazín Wired nebo Forbes. Moderátor však tvrdí, že jde především o bezpečnost. A nechce podporovat stránky, které nutí vypnout bezpečnostní prvek v prohlížeči.

Všudepřítomné reklamy totiž mohou potenciálně obsahovat bezpečnostní díry či dokonce záměrně odesílat informace o uživateli (např. typ OS, webový prohlížeč atp.) Není divu, že v roce 2015 už Adblokové služby využívalo až 200 milionů uživatelů.

Druhý důvod by měl vytvořit tlak na webové stránky, aby přestaly blokovat adblockové služby.

Pokud by takové pravidlo mělo platit, fungovalo by zřejmě na principu autobota, který by blokoval weby z určitých domén. Uživatelé, kteří takový odkaz sdílí dostanou pak soukromou zprávu, která jim vysvětlí, proč byl jejich odkaz smazán.

Zdroj: Naked Security


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Matt 11.5.2016 13:22
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!