PHP týden Letní akce
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Podreddit /r/technology zvažuje zákaz placených odkazů

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Oblíbená webová stránka Reddit.com, která se dále dělí na různé podreddity, dává moderátorům jednotlivých podredditů možnost si nastavit vlastní pravidla dle libosti. Moderátoři podredditu /r/technology, který patří k jednomu z nejnavštěvova­nějších, plánují nová omezení.

Konkrétně by se mělo jednal o weby, které umí rozpoznat adblock a svůj obsah blokují, pokud je adblock funkční. A také by to mělo zahrnovat weby, které umožňují přístup ke svému obsahu až po zaplacení. Moderátor založil na toto téma diskuzi, kde se ostatních ptal na názor.

Díky tomuto nařízení by mohl být blokován magazín Wired nebo Forbes. Moderátor však tvrdí, že jde především o bezpečnost. A nechce podporovat stránky, které nutí vypnout bezpečnostní prvek v prohlížeči.

Všudepřítomné reklamy totiž mohou potenciálně obsahovat bezpečnostní díry či dokonce záměrně odesílat informace o uživateli (např. typ OS, webový prohlížeč atp.) Není divu, že v roce 2015 už Adblokové služby využívalo až 200 milionů uživatelů.

Druhý důvod by měl vytvořit tlak na webové stránky, aby přestaly blokovat adblockové služby.

Pokud by takové pravidlo mělo platit, fungovalo by zřejmě na principu autobota, který by blokoval weby z určitých domén. Uživatelé, kteří takový odkaz sdílí dostanou pak soukromou zprávu, která jim vysvětlí, proč byl jejich odkaz smazán.

Zdroj: Naked Security


 

 

Zprávu pro vás napsal Filip Matthias Lukl 11.5.2016 13:22
Avatar
Autor momentálně pracuje jako překladatel v jedné malé velké společnosti. A také rád píše...
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!