Psst. EU dotace 85 % pro OSVČ a firmy lze nyní čerpat i na e-learning. Více informací
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij halloweenské akce 80% výuky zdarma!
Halloween BF

Prohlížeč Brave bude platit uživatelům za reklamy

Uživatelé, kteří používají adblock obvykle chtějí anonymitu, bezpečí a soukromí. A jak uvedli uživatelé v anketě na webu Naked Security, až 78% z nich opustí webovou stránku, která není s adblockem přístupná. Provozovatele webových stránek na druhou stranu chtějí na provozu vydělávat peníze. Nový prohlížeč Brave má řešení - bude uživatelům platit za prohlížení reklam. A to v bitcoinech.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Prohlížeč v lednu stvořil bývalý ředitel společnosti Mozilla Brendan Eich. Prohlížeč obsahuje business model, který je založen na tom, že všechny reklamy budou nahrazeny "čistou" reklamou. Tj. reklama, která příliš nezpomaluje načítání webu a je zcela bezpečná (tj. nesbírá data o uživatelích, nevede na weby s viry atd.). Uživatel si pak v praxi bude moct vybrat, zdali chce danou reklamu zablokovat, nebo nehradit jinou - takovou, která jej nebude obtěžovat. Systém vyplácení bitcointů z reklam se bude jmenovat Brave Ledger. Zisky z reklam se pak rozdělí na části a 55% půjde provozovatelům reklam, další část pak provozovatelům prohlížeče a 15% výtěžku jde uživateli.

Uživatel také může svůj výtěžek věnovat svým oblíbeným provozovatelům webů (tato funkce bude aktivována defaultně, takže pokud chce uživatel peníze pro sebe, musí tuto funkci vypnout). K vyplácení peněz je také nutná identifikace, tj. uvedení emailové adresy a telefonního čísla. Nicméně i provozovatelé reklam se budou muset ověřovat podobným způsobem.

Autoři prohlížeče věří, že tento systém vytvoří lepší "ekosystém", než současný model, kdy provozovatelům adblocku platí provozovatelé reklam za udělování výjimek z blokace (tzv. whitelist).

Zdroj: Naked Security


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Matt 6.4.2016 19:37
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!