Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Reddit rozšířil možnosti blokování uživatelů

Jeden z největších diskuzních webů Reddit zavedl nové možnosti blokování uživatelů. Web byl vždy známý určitou svobodou, neboť je rozdělen na tzv. "podreddity" (subreddits), které si může kdokoliv libovolně založit a nastolit tam vlastní pravidla diskutování/sdílení odkazů.

Minulý květen Reddit pobouřilo zavedení přísnějších pravidel tehdejší ředitelkou Ellen Pao, která zavedla např. zákaz vyjadřování sympatii k Adolfovi Hitlerovi, nebo zrušila podreddit "fatpeople_hate", jehož primárním účelem bylo dělat si legraci z tlustých lidí.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nový ředitel Redditu Christopher Slowe ve středu oznámil, že každý uživatel může blokovat jiného uživatele. Už dříve jej sice mohl zablokovat, což znamenalo, že od něj nemohl obdržet soukromou zprávu, ale stále mohl vidět jeho komentáře. Nyní se ani nedozví, že na něj blokovaný uživatel reagoval a naopak zablokovaný uživatel nedozví o tom, že byl zablokován, takže si nemůže obratem založit další "trollovací" účet.

"Naše změny dávají možnost každému uživateli si rozhodnout, kde jsou jeho hranice toho, co chce - anebo nechce - vidět," prohlásil ředitel Redditu.

Ne všem se však změny líbí. Někteří se bojí, že to povede k uzavření se do tzv. "informační bubliny", tj. lidé se budou vědomě či podvědomě obklopovat pouze lidmi, se kterými se názorově shodnou, aby se mohli navzájem ujišťovat o správnosti onoho názoru, ovšem tím je popřen smysl diskuze. A ten je o tom, že diskutující budou naslouchat i názorovým oponentům a argumentovat proti nim.

Zdroj: Naked Security


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Neaktivní uživatel 9.4.2016 17:35
Avatar
Tento uživatelský účet již není aktivní na základě žádosti jeho majitele.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!