Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Reddit rozšířil možnosti blokování uživatelů

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Jeden z největších diskuzních webů Reddit zavedl nové možnosti blokování uživatelů. Web byl vždy známý určitou svobodou, neboť je rozdělen na tzv. "podreddity" (subreddits), které si může kdokoliv libovolně založit a nastolit tam vlastní pravidla diskutování/sdílení odkazů.

Minulý květen Reddit pobouřilo zavedení přísnějších pravidel tehdejší ředitelkou Ellen Pao, která zavedla např. zákaz vyjadřování sympatii k Adolfovi Hitlerovi, nebo zrušila podreddit "fatpeople_hate", jehož primárním účelem bylo dělat si legraci z tlustých lidí.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nový ředitel Redditu Christopher Slowe ve středu oznámil, že každý uživatel může blokovat jiného uživatele. Už dříve jej sice mohl zablokovat, což znamenalo, že od něj nemohl obdržet soukromou zprávu, ale stále mohl vidět jeho komentáře. Nyní se ani nedozví, že na něj blokovaný uživatel reagoval a naopak zablokovaný uživatel nedozví o tom, že byl zablokován, takže si nemůže obratem založit další "trollovací" účet.

"Naše změny dávají možnost každému uživateli si rozhodnout, kde jsou jeho hranice toho, co chce - anebo nechce - vidět," prohlásil ředitel Redditu.

Ne všem se však změny líbí. Někteří se bojí, že to povede k uzavření se do tzv. "informační bubliny", tj. lidé se budou vědomě či podvědomě obklopovat pouze lidmi, se kterými se názorově shodnou, aby se mohli navzájem ujišťovat o správnosti onoho názoru, ovšem tím je popřen smysl diskuze. A ten je o tom, že diskutující budou naslouchat i názorovým oponentům a argumentovat proti nim.

Zdroj: Naked Security


 

 

Zprávu pro vás napsal Matt 9.4.2016 17:35
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!