Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript
JavaScript týden

Šifrovaný e-mail Lavabit je zpět

Provoz šifrované e-mailové schránky Lavabit, kterou používal i Edward Snowden, byl před pár lety ukončen po žádosti americké vlády, aby Lavabit vydal své privátní klíče. Než je vydat, raději byl provoz Lavabitu ukončen. Nyní však Ladar Levison, tvůrce Lavabitu, oznámil, že se Lavabit vrací. Podle Levisona se v naší "post-Snowden" době hodně věcí změnilo, ale něco zůstalo stejné - například fakt, že jsou e-maily náš hlavní komunikační kanál a život bez nich by byl v současné době velmi obtížný.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Právě proto uskutečnil Levison v roce 2013 Kickstarter kampaň, díky které mohl vyvinout Dark Internet Mail Environment (DIME) a mailserver s názvem Magma s podporou DIME, které pracují s end-to-end šifrováním. DIME nabízí tři úrovně zabezpečení - Trustful, Cautious a Paranoid v uživatelsky přívětivém rozhraní.

Dřívější uživatelé Lavabitu budou mít možnost získat přístup ke svým starým schránkám, a budou je moci převést do nového Lavabitu. Noví uživatelé se mohou předregistrovat a získat schránky za speciální ceny - 5GB schránka je přijde na $15 za rok, poté $30 za rok, větší 20GB schránka stojí $30 ročně, poté bude stát $60 ročně. Platit je možné kartou nebo Bitcoinem.


Logo Lavabitu

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsala 22.1.2017 19:08
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!