Sleva na školení Naučit se HTML & CSS, JS a Bootstrap
Získej 500 Kč na naše školení. Více zde
Probíhá výprodej HTML & CSS, JavaScript a Bootstrap

Spojené království plánuje zakázat falešné profily

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Ve Spojeném království nyní zvažují nový balíček zákonů a směrnic, který rozšíří současnou sadu zákonů CPS (Crown Prosecution Service.). Ty mají bránit tzv. "internetovým trollům" zakládat na sociálních sítích či jiných webových stránkách účty s nepravdivými údaji, např. jméno nějaké cizí osoby za účelem poškození její reputace.

Zákon dále třeba zakazuje šířit tzv. "revenge porn", tedy něčí pornografický materiál bez jeho souhlasu. Často se jedná o případy, kdy se partneři rozejdou ve zlém a jeden z nich jakožto pomstu někde zveřejní intimní fotografie ex-partnera.

Alison Saunders, ředitelka státního zastupitelství, řekla, že nová směrnice je reakcí na zvyšující se zneužívání identit a šíření ponižujícího materiálu online. Podle ní se nemusíme bát nějakého omezení svobody slova online nebo něčeho takového. Dále tvrdí, že kdyby zákon měl obsahovat takové změny, které by zaručily oběti zneužití osobních údajů, že může být na internetu plně anonymní, podpořila by je.

Směrnice nyní rozlišuje tři kategorie provinění. První nastává, když něčí aktivita online se stává pro někoho hrozbou. Za druhé, když se někdo na někoho přímo zaměří, obtěžuje, stalkuje a za třetí, pokud poruší nějaký soudní příkaz.

Jinak zákon se nebude vztahovat na lidi mladší patnácti let, protože prý ještě "nejsou schopny posoudit důsledky svého jednání".

Zdroj: Naked Security

Zdroj obrázku: Pixbay


 

 

Zprávu pro vás napsal Filip Matthias Lukl 5.3.2016 14:47
Avatar
Autor momentálně pracuje jako překladatel v jedné malé velké společnosti. A také rád píše...
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!