Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Twitter slaví 10 let

Twitter je jednou z největších sociálních sítí na světě. Stále se rozrůstá a díky jeho unikátní vlastnosti - možnosti publikovat tweet dlouhý maximálně 140 znaků - je i velmi populární v IT světě. Novinky se totiž lze dozvědět velmi rychlým způsobem.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Je to již 10 let, co Jack Dorsey, zakladatel a současný CEO Twitteru, tweetnul první tweet. Jednalo se o prosté "just setting up my twttr".

V průběhu let Twitter přišel s novinkami, které se brzy rozšířily i do ostatních sociálních sítí. Mezi nimi je #hashtag (zásluhy jsou připisovány Chrisovi Messinovi), @mention (na něj přišel Robert Andersen) a nebo třeba retweet. Všechny tyto věci přebral například Facebook, který je pouze drobně upravil. Twitter je tak svým způsobem největší inovátor mezi sociálními sítěmi, ostatní od něj většinou pouze přebírají.

Twitter stále roste. V současné době má kolem 300 milionů aktivních uživatelů, s chutí na něj ale přicházejí další. Nárůst je přitom v poslední době větší, než dříve. Plyne to pravděpodobně z toho, že je Facebook přeplněný nezajímavým obsahem, zatímco Twitteru se stále daří podávat informace jednoduchou a rychlou formou - 140 znaky.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsala 21.3.2016 21:24
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Avatar
shaman
Člen
Avatar
shaman:22.3.2016 11:58

140 znakov bolo zvolenych preto aby sa dalo tweetovat cez sms a twitter mal tak nahradit smsky,

Tiez je zaujimave na twitteri je to ze este stale ho povazuju za startup pretoze ani po desiatich rokoch nezarobi na seba.

Odpovědět
22.3.2016 11:58
try {...} catch (Exception ignored) { echo " ¯\_(ツ)_/¯ "; }
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Neaktivní uživatel:24.3.2016 23:21

Mě se twitter líbí. Lidi tam nepíšou slohovky(většinou ufňukané).

Odpovědět
24.3.2016 23:21
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.