PHP týden Body zdarma
Pouze tento týden sleva až 80 % na PHP e-learning
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde

Twitter účet spoluzakladatele Wikipedia byl hacknut

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Skupina hackerů, kteří si říkají OurMine zase řádili. Tentokrát se jejich obětí stal spoluzakladatel společnosti Wikipedia Jimmy Wales a jeho účet na Twitteru.

Vše začalo tím, že se na Jimmyho Twitteru objevil tweet s oznámením o jeho úmrtí. "RIP Jimmy Wales, 1966 - 2016". Tweet způsobil menší paniku a někteří jej pochopitelně vzali vážně. Následně se objevil další tweet, na kterém tentokrát stálo "I confirm that Wikipedia is all lies, OurMine is the true." (Potvrzuji, že vše na Wikipedii jsou lži, zatímco OurMine je pravdivé). Tento tweet také obsahoval odkaz na logo skupiny OurMine. Kromě tweetů byla editována také Walesova biografie. Ta byla přepsána jen na "Hacked by OurMine." Tedy "Haknuto OurMine."

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Není to poprvé, co tato hackerská skupina zaútočila na známou osobnost. Mezi jejich dřívější oběti patří například Mark Zuckenberg, zakladatel Facebooku a jeho heslo "dadada", Sundar Pichai, ředitel Googlu, nebo Jack Dorsey, ředitel Twitteru.

Skupina se evidentně zaměřuje na známé a vlivné osobnosti i na jejich slabá hesla. Jeden ze členů prohlásil, že jejich cílem je jen upozornit na nedostatky v zabezpečení.

Skupina také minulý měsíc provedla DDoS útok na službu Pokémon GO, čímž způsobila, že se hráči nemohli přihlásit do svých účtů.

Jimmy Wales už má svůj ověřený Twitter účet zpět. Tweety hackerů zmizely a on pak přidal svůj, kde stojí "I'm (obviously) ok, and tweeting back to normal." (Jsem evidentně v pořádku a tweetuju zase jako před tím.)

Zdroj: IB Times


 

 

Zprávu pro vás napsal Matt 24.8.2016 16:30
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!