BF Summer sales
Pouze tento týden sleva až 80 % na HTML & CSS a JavaScript
80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!

Velké společnosti odsouhlasily pravidla EU pro hate speech

Facebook, Google, Twitter a Microsoft dnes odsouhlasily pravidla ohledně "hate speech" pro Evropskou unii. Odteď budou kontrolovat a mazat případný nenávistný obsah ve svých službách.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nenávistný obsah na internetu se dostal do hledáčku Evropské unie po teroristických útocích v Bruselu a Paříži. Teroristické organizace totiž často právě na služby internetových velikánů publikují nenávistný obsah všeho druhu, v některých případech i videa z poprav. Za dohodou stojí eurokomisařka pocházející z Česka, Věra Jourová.

Evropskou unii předběhlo samotné Německo, které se již dříve s Facebookem, Twitterem a Googlem domluvilo na odstraňování nenávistného obsahu z jejich služeb do 24 hodin od zveřejnění. S Facebookem pak navíc spolupracovalo na boji proti xenofobnímu a rasistickému obsahu na jeho sociální síti.

Společnosti vypadají, že proti opatřením nemají žádné námitky a podporují je. Lie Junius z Googlu prohlásil, že "Jsme odhodláni dávat lidem přístup k informacím skrze naše služby, ale vždy budeme zakazovat nenávistný obsah v našich službách. Máme efektivní systémy pro prověřování nahlášeného obsahu a jeho odstranění do 24 hodin.".

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsala 31.5.2016 22:52
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře
Zobrazit starší komentáře (16)

Avatar
feardragon6
Člen
Avatar
feardragon6:4.6.2016 22:18

Tak ono to bude asi tým že hlavne západné krajiny kolonizovali celý svet a pritom hodne ľudí inej rasy povraždili brutálnym spôsobom. Vyvraždiť veľké množstvo domáceho obyvateľstva bolo jedným zo základných pravidiel kolonizácie, aby dokázali ako tak kontrolovať a ovládať zbytok. Čo sa týka blízkeho východu tak ten bol vykoristený hádam každým od Ruska až po Ameriku. Nie je sa čomu čudovať že je tam taká situácia aká je, keď sú tam krajiny ktoré boli brutálne vykorisťované desaťročia. Inak si dosť mýliš určité výrazy. Globalizácia má trochu iný význam, globalizácia by mala slúžiť na spájanie krajín a národov, nie na ich nekonečný boj. To je ale samozrejme vec ktorá sa nikdy nepodarí, pretože dokým bude na tomto svete moc ktorá sa bude dať získať tak sa o to budú mocný ľudia usilovať aby boli ešte mocnejšími. Tak to na svete proste chodí.

 
Odpovědět
4.6.2016 22:18
Avatar
vajkuba1234
Člen
Avatar
Odpovídá na feardragon6
vajkuba1234:5.6.2016 8:53

Melo tam byt rizena migrace, asi sotek. Nicmene, multikultura fungovat nikdy nebude a to je holy fakt.

Co se kolonizace tyce, ta probihala kdysi a od tech dob se mnohe zmenilo.

Odpovědět
5.6.2016 8:53
No hope, no future, JUST WAR! For world peace Israel must be DESTROYED!
Avatar
feardragon6
Člen
Avatar
Odpovídá na vajkuba1234
feardragon6:5.6.2016 9:33

Zmeniť sa mnohé mohlo, ale mnohé aj ostalo. Spomienky sa nikdy nezbavia.

 
Odpovědět
5.6.2016 9:33
Avatar
V-D.sk
Člen
Avatar
Odpovídá na vajkuba1234
V-D.sk:5.6.2016 10:47

Som toho názoru, že multi kultúra nebude fungovať a po pár rokoch, keď sa bude pomer domácich a migrantov znižovať ako v Nemecku alebo v iných krajinách, tak skôr či neskôr sa môžeme tešiť na vojnu v Európe (občianske vojny v štátoch). Čo viem, tak veľa Nemcov už je teraz nespokojných ...

Podľa mňa to treba zastaviť aj ak by to znamenalo koniec "demokracie" (aj tak sa tento len tvári ako demokracia)

 
Odpovědět
5.6.2016 10:47
Avatar
vajkuba1234
Člen
Avatar
Odpovídá na V-D.sk
vajkuba1234:5.6.2016 11:03

Naprosty souhlas.

Odpovědět
5.6.2016 11:03
No hope, no future, JUST WAR! For world peace Israel must be DESTROYED!
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Atrament
Super redaktor
Avatar
Odpovídá na V-D.sk
Atrament:5.6.2016 12:21

A já jsem zas toho názoru, že to všechno vidíš moc černě, pravděpodobně moc sleduješ skvělé české/slovenské senzacechtivé média. Kdyby ta média pořád hystericky neinformovala o tom, že se do Evropy prodralo zas pár set dalších strašných zlých uprchlíků, a nepodávala to jako blížící se konec světa, tak se vsadím že o tom ani nevíš. To že do Evropy přibyde pár tisícovek lidí je jako plivnutí do moře.

A co se týče té multi kultury to nechápu proč by nemohla fungovat, vždyť funguje úplně normálně a úplně všude. Nebo si snad myslíš že úplně všichni čechoslováci mají naprosto stejnou kulturu nebo co? Vždyť si jenom vem kolik pošahaných různých církví máme a nevšiml jsem si, že by kvůli tomu byly v Čechách občanské války. Nebo klidně můžeme i zajít do většího extrému - máme skupiny obyvatel jejichž kultura je dát si v neděli k obědu vepřo-knedlo-zelo, k tomu pár pivíček a pak hurá na fotbal si pořádně zahulákat s kamarádama a pak máme skupiny obyvatel co v neděli vyjedou s dětmi na kolech někam ven do přírody, dvě naprosto odlišné kultury, dva naprosto cizí světy a přesto nevidím, že by se navzájem nějak mlátili a potírali.

Abych jenom neteoretizoval, sám bydlím ve městě které je vysloveně multi kulturní (jak to sám nazýváš). Prostě je tu zastoupené snad jakékoliv světové etnikum co si dokážeš představit, myslím že jenom eskymáky jsem tu ještě nepotkal. Problémy? Nula. V ulici kde bydlím je na jedné straně mešita a hned přes cestu křesťanský kostel. Problémy? Nula. Když se přiblíží ramadán, obvykle najdu ve schránce lísteček od muslimů, že se blíží ramadán a že se tudíž dá očekávat zvýšená aktivita v mešitě, takže se předem omlouvají za případné rušení a problémy. Za těch pět let co tady bydlím, nebyl žádný problém. Ani ti křesťani už nevyzvánějí v neděli ráno, uznali že je to kravina :)

 
Odpovědět
5.6.2016 12:21
Avatar
V-D.sk
Člen
Avatar
V-D.sk:5.6.2016 13:17

Ja mam zas znameho v Malmo (Svedsko) a podla toho, co pocujem, tak to take mieromilovne ako ty v tvojom meste nie je. Su tam casti, kde nechodi ani policia kvoli strachu. A vztahy medzi moslimami a ostatnymi su vyostrene

 
Odpovědět
5.6.2016 13:17
Avatar
V-D.sk
Člen
Avatar
V-D.sk:5.6.2016 13:25

A ked uz niekto spomenul, ze utekaju pred vojnou tak ... Preco chodit x tisic kilometrov, ked v blizkosti su krajiny, kde vojna nie je. -> Katar, Saudska Arabia, Spojene Arab. Emiraty a mozem menovat dalej. Toto je migracia jedine z ekonomickych dovodov alebo pretransformovanie krestansko-ateistickych krajin na moslimske.

Este sa vratim k bohatej Saudskej Arabii, ta odmietla zobrat akehokolvek migranta utekajuceho pred vojnou a miesto toho ponukla Nemecku, ze postavi 500 mesit. A potom si poloz otazku, ked ich nechcu moslimske krajiny, ktorych kultura je skoro rovnaka, preco by sme ich mali my vpustat do EU? Moze byt za tym jedine to, ze aj ich moslimski bratia vedia, co za odpad uteka do EU

 
Odpovědět
5.6.2016 13:25
Avatar
Atrament
Super redaktor
Avatar
Odpovídá na V-D.sk
Atrament:5.6.2016 13:30

Jéje o takových 'částech kde ani policajti nechodí' už jsem slyšel tolik, i my jednu takovou tady máme, jednu takovou jsme dokonce měli v maličkém městečku, kde jsem vyrůstal, a kde se rozhodně nedalo mluvit o nějaké čtvrti imigrantů. A hádej co - když se do těchto pověstných, legendárních a mýtických nebezpečných čtvrtí opravdu zajdeš podívat, tak tam nenajdeš nic speciálního, po ulicích chodí lidi za svými záležitostmi, děcka si hrajou, obchody fungujou, prostě normálka. Pak nezbývá než si postesknout - zase mi v novinách lhali! :/

 
Odpovědět
5.6.2016 13:30
Avatar
feardragon6
Člen
Avatar
Odpovídá na V-D.sk
feardragon6:5.6.2016 22:01

Na bohaté krajiny Blízkeho Východu by som sa moc nespoliehal. Držia nad nimi ochrannú ruku ľudia v pozadí, ktorí prosperujú z nič nerušeného obchodu s ropou. Ako to už ale býva, takéto veci bývajú prchké a tak, ako rýchlo sa vybudovali, tak rýchlo môžu byť aj zničený.

 
Odpovědět
5.6.2016 22:01
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 26. Zobrazit vše