Procvič si angličtinu zdarma s naším americkým e-learningem! Learn more
Pouze tento týden sleva až 80 % na celý Java e-learning!

Vložení životopisu na ITnetwork

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Zdravím všechny kolegy programátory na síti. Již nějakou dobu připravujeme vlastní systém, který bude propojovat šikovné programátory z ITnetwork se zakázkami nebo prací od firem a podnikatelů. Propojení bude přímé, firma nebo jednotlivec tedy vloží co potřebuje vytvořit a vám se na ni zobrazí plné kontaktní údaje a i možnost odpovědět přes vaše portfolio zde na síti. Prvně zde tedy budete moci získat zkušenosti a reference z reálných projektů, přivydělat si a nastartovat tak svou kariéru programátora.

V první fázi tohoto systému jsme pro vás připravili novou funkci ve vašich programátorských portfoliích, kterou je vložení životopisu. Funkci mohou využít šikovní studenti SŠ/VŠ, kteří mají zájem vyzkoušet si brigádu nebo zakázku v IT. Dále je vhodná pro všechny již dostudované (nebo odejité :) ) za účelem získání zaměstnání. A v poslední řadě také pro freelancery, kteří shání zakázky ve svém oboru.

Druhá fáze systému bude spuštěna během května, kdy zpřístupníme rozhraní pro vkládání zakázek, brigád a zaměstnání.

Co se s životopisem v systému stane?

Po nahrání projde životopis procesem schválení, abychom zajistili, že přes rozhraní odpoví pouze ti, kteří jsou práce opravdu schopni. Životopis nebude veřejně přístupný a firmě/jednotlivci se předá ve chvíli, kdy zareagujete na inzerát.

Jak by měl životopis vypadat

Životopis je PDF soubor se strukturovanými informacemi (ne sloh :) ). Tento dokument je první věc, se kterou váš zaměstnavatel (nebo klient, který od vás chce něco naprogramovat) přichází do styku a na základě které se rozhoduje, zda si vybere právě vás. Proto by neměl obsahovat pravopisné chyby, měl by vypadat k světu a hlavně by měl zaujmout. Samozřejmě do životopisu uvádíme pouze pravdivé informace.

Co se týče obsažených informací, nezapomeňte na osobní údaje, vzdělání, zkušenosti a reference.

Osobní údaje

Uveďte jméno, příjmení, adresu a kontaktní údaje a rok narození kvůli věku. Bývá dobrým zvykem vložit i malou fotografii, aby dotyčný viděl s kým bude spolupracovat. Vizitkou ajťáka je obvykle webové portfolio, nezapomeňte na něj odkázat.

Vzdělání

Do vzdělání uvádíme i nedokončené nebo to, které v současné době ještě studujete. Neuvádějte základní školu. Vzdělání řadíme o posledních dosažených k nejstarším.

Reference

Jako reference uveďte pracovní zkušenosti nebo i osobní projekty, na kterých jste pracovali. Tato část životopisu je asi vůbec nejdůležitější, jelikož v IT jde zejména o praxi.

Náhled

Protože obrázek řekne více, než tisíc slov, vytvořil jsem pro vás ukázkový dokument, jak by programátorský životopis mohl vypadat. Záměrně jsem ho příliš nestyloval:

Programátorský životopis

Díky za přečtení a držím palce ve vašem profesním životě :)

David Čápka, zakladatel ITnetwork.cz


 

 

Zprávu pro vás napsal David Čápka 20.4.2015 13:17
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)