Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Vložení životopisu na ITnetwork

Zdravím všechny kolegy programátory na síti. Již nějakou dobu připravujeme vlastní systém, který bude propojovat šikovné programátory z ITnetwork se zakázkami nebo prací od firem a podnikatelů. Propojení bude přímé, firma nebo jednotlivec tedy vloží co potřebuje vytvořit a vám se na ni zobrazí plné kontaktní údaje a i možnost odpovědět přes vaše portfolio zde na síti. Prvně zde tedy budete moci získat zkušenosti a reference z reálných projektů, přivydělat si a nastartovat tak svou kariéru programátora.

V první fázi tohoto systému jsme pro vás připravili novou funkci ve vašich programátorských portfoliích, kterou je vložení životopisu. Funkci mohou využít šikovní studenti SŠ/VŠ, kteří mají zájem vyzkoušet si brigádu nebo zakázku v IT. Dále je vhodná pro všechny již dostudované (nebo odejité :) ) za účelem získání zaměstnání. A v poslední řadě také pro freelancery, kteří shání zakázky ve svém oboru.

Druhá fáze systému bude spuštěna během května, kdy zpřístupníme rozhraní pro vkládání zakázek, brigád a zaměstnání.

Co se s životopisem v systému stane?

Po nahrání projde životopis procesem schválení, abychom zajistili, že přes rozhraní odpoví pouze ti, kteří jsou práce opravdu schopni. Životopis nebude veřejně přístupný a firmě/jednotlivci se předá ve chvíli, kdy zareagujete na inzerát.

Jak by měl životopis vypadat

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Životopis je PDF soubor se strukturovanými informacemi (ne sloh :) ). Tento dokument je první věc, se kterou váš zaměstnavatel (nebo klient, který od vás chce něco naprogramovat) přichází do styku a na základě které se rozhoduje, zda si vybere právě vás. Proto by neměl obsahovat pravopisné chyby, měl by vypadat k světu a hlavně by měl zaujmout. Samozřejmě do životopisu uvádíme pouze pravdivé informace.

Co se týče obsažených informací, nezapomeňte na osobní údaje, vzdělání, zkušenosti a reference.

Osobní údaje

Uveďte jméno, příjmení, adresu a kontaktní údaje a rok narození kvůli věku. Bývá dobrým zvykem vložit i malou fotografii, aby dotyčný viděl s kým bude spolupracovat. Vizitkou ajťáka je obvykle webové portfolio, nezapomeňte na něj odkázat.

Vzdělání

Do vzdělání uvádíme i nedokončené nebo to, které v současné době ještě studujete. Neuvádějte základní školu. Vzdělání řadíme o posledních dosažených k nejstarším.

Reference

Jako reference uveďte pracovní zkušenosti nebo i osobní projekty, na kterých jste pracovali. Tato část životopisu je asi vůbec nejdůležitější, jelikož v IT jde zejména o praxi.

Náhled

Protože obrázek řekne více, než tisíc slov, vytvořil jsem pro vás ukázkový dokument, jak by programátorský životopis mohl vypadat. Záměrně jsem ho příliš nestyloval:

Programátorský životopis

Díky za přečtení a držím palce ve vašem profesním životě :)

David Čápka, zakladatel ITnetwork.cz


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal David Čápka 20.4.2015 13:17
Avatar
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, sushi a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (1)