MS Office week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Wordpressem se šířilo ransomware Cryptowall

Uživatelé publikační platformy Wordpress byli v ohrožení. Přes Wordpress se šířily zavirované řetězce, které nedovedly většinou rozpoznat ani antiviry.

Výzkumníci z Heimdal Security vysvětlili, že když uživatel navštívil nakaženou webovou stránku, byl přesměrován na IP adresu s Nuclear Exploit Kit, což je taková sbírka různých infekcí, které začnou hledat u uživatele způsob, jak ho napadnout. Ve sbírce jsou třeba infekce, které zneužívají bezpečnostní díry v produktech Adobe (Flash, Reader, Acrobat), nebo v některých produktech společnosti Microsoft (Internet Explorer, Silverlight) a tímto způsobem se do počítače uživatele mohl dostat také ransomware jménem Cryptowall.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Ten jednoduše zašifruje pevný disk a požaduje peníze výměnou za rozšifrovací klíč. Výzkumníci ze společnosti FireEye odhadují, že autor viru už utržil 76 000 dolarů během tří měsíců. To je vlastně relativně malá částka třeba oproti součtu toho, kolik vydělal virus Cryptolocker.

Výzkumníci z Heimdal zkoumali, jak se infekce do Wordpressu dostala. Podle všeho využíval bezpečnostních děr v JavaScriptu. Ten jednoduše přesměrovával tok dat na nějakou z osmdesáti pěti domén s Nuclear Exploit Kit.

Výzkumníci z Heimdal vyzvali Wordpress, aby provedl potřebná opatření. Už tento týden vyšla nová aktualizace, která chyby v JavaScriptu opravuje.

Zdroj: Threat Post


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Matt 7.2.2016 10:05
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
vodacek
Redaktor
Avatar
vodacek:7.2.2016 19:27

takže blokovat flash a další pitomý dopňky, ale už i javascript bez kterého se spousta webů neobejde (bohužel), co příde dál? blokace html?

 
Odpovědět
7.2.2016 19:27
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Odpovídá na vodacek
Taskkill:7.2.2016 19:58

to mas jen kvuli chybe ve WP, flash se blokuje protoze je deravej celej jako platforma, js ma taky par der, ale druhej Flash to jeste neni :D

Editováno 7.2.2016 19:59
 
Odpovědět
7.2.2016 19:58
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.