Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Discount week - April - 30

Yahoo bude upozorňovat na státem sponzorované útoky

Facebook a Google nedávno oznámili, že v případě, kdy se na účtu objeví podezřelá aktivita s rysy útoku financovaného státem, upozorní uživatele. Nyní se přidalo i Yahoo.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

"Poskytneme tyto specifické notifikace, takže naši uživatelé se mohou zaměřit na zabezpečení svých účtů a zařízení proti těmto sofistikovaným útokům,", řekl Bob Lord.

Bob Lord dále tvrdí, že Yahoo bude uživatele o útoku informovat pouze v případě, že bude velká pravděpodobnost, že se takový útok děje. Stejně jako ostatní, Yahoo nezveřejnilo, jak útoky rozlišuje. Tento krok je zcela logický, protože vládou financovaní hackeři by zveřejnění těchto informací využili ve svůj prospěch.

V blogpostu také Yahoo přidalo několik užitečných rad pro uživatele. Většina těchto rad je ale pro potenciální oběti vládou financovaných útoků zbytečná, patří mezi ně totiž volba silného a jedinečného hesla, aktivovaná dvoufaktorová autorizace nebo nainstalovaný a správně nastavený antivirový software. Objevily se ale i užitečné rady, jako například kontrola nastavení přesměrování e-mailů - hackeři si totiž mohou nechat přeposílat e-maily oběti k sobě a číst tak vše, co oběť přijme.

Zdroj: Yahoo Security


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsala 23.12.2015 22:49
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Avatar
szymsza
Redaktor
Avatar
szymsza:29.12.2015 13:10

Může mi někdo vysvětlit, k čemu ti vládou financovaní hackeři slouží? Protože pokud si je platí vláda, tak jsou snad proti teroristům a podobně, a ztěžovat jim práci je nelegální, ne?

 
Odpovědět
29.12.2015 13:10
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Richard H.
Redaktor
Avatar
Odpovídá na szymsza
Richard H.:29.12.2015 16:36

No třeba taková Čína to je fakt volů vláda.

Odpovědět
29.12.2015 16:36
Malý užitečný manuál je vždy lepší než bichle k ničemu.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.