PHP týden Letní akce
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Yahoo bude upozorňovat na státem sponzorované útoky

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Facebook a Google nedávno oznámili, že v případě, kdy se na účtu objeví podezřelá aktivita s rysy útoku financovaného státem, upozorní uživatele. Nyní se přidalo i Yahoo.

"Poskytneme tyto specifické notifikace, takže naši uživatelé se mohou zaměřit na zabezpečení svých účtů a zařízení proti těmto sofistikovaným útokům,", řekl Bob Lord.

Bob Lord dále tvrdí, že Yahoo bude uživatele o útoku informovat pouze v případě, že bude velká pravděpodobnost, že se takový útok děje. Stejně jako ostatní, Yahoo nezveřejnilo, jak útoky rozlišuje. Tento krok je zcela logický, protože vládou financovaní hackeři by zveřejnění těchto informací využili ve svůj prospěch.

V blogpostu také Yahoo přidalo několik užitečných rad pro uživatele. Většina těchto rad je ale pro potenciální oběti vládou financovaných útoků zbytečná, patří mezi ně totiž volba silného a jedinečného hesla, aktivovaná dvoufaktorová autorizace nebo nainstalovaný a správně nastavený antivirový software. Objevily se ale i užitečné rady, jako například kontrola nastavení přesměrování e-mailů - hackeři si totiž mohou nechat přeposílat e-maily oběti k sobě a číst tak vše, co oběť přijme.

Zdroj: Yahoo Security


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 23.12.2015 22:49
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
szymsza
Redaktor
Avatar
szymsza:29.12.2015 13:10

Může mi někdo vysvětlit, k čemu ti vládou financovaní hackeři slouží? Protože pokud si je platí vláda, tak jsou snad proti teroristům a podobně, a ztěžovat jim práci je nelegální, ne?

 
Odpovědět 29.12.2015 13:10
Avatar
Richard H.
Redaktor
Avatar
Odpovídá na szymsza
Richard H.:29.12.2015 16:36

No třeba taková Čína to je fakt volů vláda.

Odpovědět 29.12.2015 16:36
Malý užitečný manuál je vždy lepší než bichle k ničemu.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.