Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

YouTube, nebo MyTube?

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V úterý 17.6. bylo potvrzeno, že YouTube zavádí zpoplatněnou streamingovou službu. Tou chce YouTube konkurovat Spotify, Beats Music, Deezer a mnoha jiným jménům v oboru. Spekuluje se, zda dojde k úplnému zpoplatnění, nebo si prémioví uživatelé užijí pouze několik výsad.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

YouTube už uzavřelo dohody s 95 % producentů. Problém je těch zbývajících 5 %. Jednání Googlu vyvolalo velkou nevoli v Indie komunitě. Od té se na Google snesla vlna obvinění ze šikany nezávislých producentů příliš striktními a nevýhodnými podmínkami. Mezi zmíněnými 5 % najdete například Adele nebo Arctic Monkeys. YouTube dokonce pohrozil, že jejich videa smaže a účty zablokuje.

S největší pravděpodobností však přijdou pouze o peníze z monetizace reklam. Dále jejich díla nebudou chráněna automatickým copyrightem. Porušení autorských práv bude producent muset sám zjistit a individuálně řešit prostřednictvím formulářů tomu určených.

Očekává se, že nová služba bude dostupná koncem léta. Služba Play-All od Googlu je dostupná již od roku 2013 za 9.99$ měsíčně. Apple na boom streamingu reagoval akvizicí společnosti Beats.

Nováčkem na trhu je také Amazon se službou Prime Music.


 

 

Zprávu pro vás napsal Jan Stejskal 21.6.2014 21:21
Avatar
Autor se věnuje psaní zpráv ze světa IT. Autor studuje ekonomickou informatiku na JČU.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!