Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

YouTube skončí s anotacemi, nejsou použitelné na mobilech

Anotace ve videích na YouTube jsou tu s námi již od roku 2008, od té doby se ale razantně změnil způsob, jak uživatelé YouTube používají. Často k jeho sledování již stačí pouze chytrý telefon, na kterém ale anotace nejsou příliš použitelné. Proto se jich chce YouTube zbavit.


End Cards, náhrada anotací; Zdroj: YouTube Creator Blog

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

V současné době používá YouTube na mobilech kolem 60% uživatelů, a právě tito uživatelé nevidí anotace. V těch se přitom může skrývat například odkaz na navazující video. Spolu s novým přehrávačem se anotace staly v některých případech nepoužitelné i na desktopu, protože ovládací prvky přehrávače anotaci překrývaly. Jako nástupce anotací se tak zrodily End Screens a Cards, které skvěle fungují nezávisle na velikosti displeje. Ty jsou tu s námi již více, než půl roku, a pomalu tak nastal čas se s anotacemi rozloučit.

Možnost přidávat anotace bude odebrána 2. května 2017. Ty, které budou k videím přidané do tohoto data, se budou na desktopu i dále zobrazovat, bude je také možné mazat. Kdy budou anotace vypnuty úplně, zatím není jasné, pravděpodobně s námi ale ještě nějakou dobu zůstanou, není totiž snadný způsob, jak anotace převést na nové interaktivní prvky ve videích.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsala 17.3.2017 15:59
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!