IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 21 - Bitmap na vektor - Detaily v obličeji a stíny

V minulé lekci, Bitmap na vektor - Kresba očí, nosu a úst, jsme se věnovali výplni očí a úst. Zároveň jsme si i poupravili nos, aby naše postava vypadala ještě lépe.

V této lekci nás čeká kresba detailů v obličeji. Je potřeba si nakreslit obočí, které naší postavě v současné chvíli chybí a zároveň dodělat i stíny v obličeji, aby naše kresba vypadala ještě lépe.

Detaily a stíny v obličeji

Výplň pleti jsme si již vytvořili v jedné z předchozích lekcích, nyní je potřeba si obličej postavy vylepšit o stíny, které se nám pomocí přechodové výplně z části podařilo nakreslit, ale stále to není ono.

Ještě předtím, než stíny začneme kreslit, doporučuji, abychom si zprůhlednili výplň pleti. Jedině tak zjistíme, kde a kam stíny nejlépe umístit. Pokud bychom to neudělali, stíny bychom mohli sázet naslepo. My však chceme, aby si byla postava podobná, proto buď pomocí krytí, nebo okem u vrstvy si nakreslenou pleť zprůhledníme.

Světlé stíny

Nejdříve si nakreslíme světlé stíny v obličeji. Proto si vezmeme náš oblíbený pen tool se zakřivením a zvolíme si světlejší barvu, než kterou jsme použili na pleť a můžeme začít. Je dobré si pomoct tím, že si otevřeme vrstvu s pletí, podíváme se do přechodu, jakou nejsvětlejší barvu jsme do obličeje použili a trochu ji pomocí barev zjemníme.

Určitě není potřeba dělat extrémní rozdíly, protože by postava nevypadala moc dobře. Proto se vždy ke stínům vracejme, zjemňujme je. Určitě nepoužívejme


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za pouhých 1 625 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 39 článkům (27 lekcí, 12 testů) tohoto kurzu.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci se budeme věnovat kresbě stínů na obličeji postavy a domalujeme si obočí. Hodně si budeme hrát s přechody a barvami.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Filip Kraic
Avatar
Filip Kraic
Aktivity