IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 22 - Bitmap na vektor - Vousy a první použití brush tool

V minulé lekci, Bitmap na vektor - Detaily v obličeji a stíny, jsme se věnovali kresbě detailů v obličeji. Udělali jsme si obočí a začali kreslit i stíny, díky kterým bude postava vypadat zas o něco lépe.

Už máme pěkný kus za sebou, ale je před námi ještě spoustu práce. Naučili jsme se perfektně ovládat techniku pen tool, díky které jsme si nakreslili skoro celý obličej postavy. Je však potřeba se posunout o nějaký ten level zase dále. Dovedete si představit, že byste vousy, nebo vlasy postavě kreslili nástrojem pen tool? Dalo by se to, ale zabralo by to strašně moc času.

V této lekci se budeme věnovat kresbě pomocí štětce - brush tool. Určitě z toho nemějme obavy, protože i za pomocí myši se dá tato technika velice snadno ovládnout. Pomocí tohoto nového nástroje nakreslíme postavě vousy a vylepšíme obočí. Následně si opět trochu více zjemníme detaily, aby obličej Zaklínače vypadal ještě o něco lépe.

Základní nastavení brush toolu

Než se pustíme do kreslení vousů nástrojem brush (štětec), je potřeba si ho dobře nastavit. Pokud bychom tak neučinili, tak pomocí myši horko těžko vykouzlíme přesně vyhlazené tahy. Někdy ani za pomocí pera by se nám to nemuselo povést, proto je důležité toto nezanedbat.

Abychom si nástroj brush mohli nastavit, musíme dvakrát poklepat levým tlačítkem myši na tento nástroj v levém panelu. Otevřou se nám předvolby, kde nás nejvíce zajímá 


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za pouhých 1 625 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 39 článkům (27 lekcí, 12 testů) tohoto kurzu.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci se už konečně přesuneme od použití pera se zakřivením ke kresbě štětcem. Nakreslíme si pomocí štětce vousy a obočí.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Filip Kraic
Avatar
Filip Kraic
Aktivity