BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 4 - Rozdíl mezi Gradientem a Gredientem mesh v AI

V předchozí lekci, {PREVIOUS,} jsme se zabývali využitím pathfinderu (cestáře), který nám umí rychle a efektivně ořezávat naše objekty. Dále jsme si vysvětlili hlavní rozdíly mezi drop shadow a gaussian blur a proč je gaussian blur pro vytvoření stínu o dost lepší.

V poslední lekci na práci s objekty si ukážeme to, jaký je rozdíl mezi Gradientem a Gradientem mesh. Mnoho z nás totiž již s klasickým Gradientem (přechodem) přišla do styku ve Photoshopu, případně pokud někteří pracují již déle s Illustratorem, použili ho i v tomto grafickém softwaru. Myslím si však, že některé věci v Gradientu jste dosud nepoužili, případně jste s ním pracovali v hodně odlehčené verzi. Proto si ukážeme, jak tento úžasný nástroj na vytváření světelných efektů na fotky používat. V další části se podíváme na poněkud složitější gradient s přízviskem mesh (nástroj mřížka). Uvidíte sami, že práce s ním je lehčí, než se zdá. Pomocí mřížky můžeme vytvářet mnohem složitější a hezčí přechody, než je tomu u klasického Gradientu. Proto si ukážeme jak na to!

Klasický Gradient

Gradient a jeho využití

S Gradientem se dají perfektně nastavit přechody na fotkách. Již jsme si to určitě několikrát vyzkoušeli ve Photoshopu. Můžeme vytvářet poutavé letáky, úvodní fotky do brožur, podklady pro prezentace atd. atd., tedy objekty, kde chceme např. něco zdůraznit.

Na obrázku níže můžete vidět použití Gradientu na krajinu:

Příroda bez gradientu

Gradient můžeme použít tehdy, pokud


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V těchto lekcích si ukážeme, jak v Illustratoru používáme přechody, tedy hlavní rozdíl mezi gradientem a gradientem mesh.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 50 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 43 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 7 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 19 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
43 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 125 Kč 106 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Filip Kraic
Avatar
Grafika je základ mého života.
Aktivity (5)