IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 4 - Rozdíl mezi Gradientem a Gradientem mesh v AI

V minulé lekci, Využití Pathfinderu a rozdíl mezi Drop shadow a Blur v AI, jsme se zabývali využitím pathfinderu (cestáře), který nám umí rychle a efektivně ořezávat naše objekty. Dále jsme si vysvětlili hlavní rozdíly mezi drop shadow a gaussian blur a proč je gaussian blur pro vytvoření stínu o dost lepší.

V poslední lekci na práci s objekty si ukážeme to, jaký je rozdíl mezi Gradientem a Gradientem mesh. Mnoho z nás totiž již s klasickým Gradientem (přechodem) přišla do styku ve Photoshopu, případně pokud někteří pracují již déle s Illustratorem, použili ho i v tomto grafickém softwaru. Myslím si však, že některé věci v Gradientu jste dosud nepoužili, případně jste s ním pracovali v hodně odlehčené verzi. Proto si ukážeme, jak tento úžasný nástroj na vytváření světelných efektů na fotky používat. V další části se podíváme na poněkud složitější gradient s přízviskem mesh (nástroj mřížka). Uvidíte sami, že práce s ním je lehčí, než se zdá. Pomocí mřížky můžeme vytvářet mnohem složitější a hezčí přechody, než je tomu u klasického Gradientu. Proto si ukážeme jak na to!

Klasický Gradient

Gradient a jeho využití

S Gradientem se dají perfektně nastavit přechody na fotkách. Již jsme si to určitě několikrát vyzkoušeli ve Photoshopu. Můžeme vytvářet poutavé letáky, úvodní fotky do brožur, podklady pro prezentace atd. atd., tedy objekty, kde chceme např. něco zdůraznit.

Na obrázku níže můžete vidět použití Gradientu na krajinu:

Příroda bez gradientu

Gradient můžeme použít tehdy, pokud


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za pouhých 1 625 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 39 článkům (27 lekcí, 12 testů) tohoto kurzu.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V těchto lekcích si ukážeme, jak v Illustratoru používáme přechody, tedy hlavní rozdíl mezi gradientem a gradientem mesh.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Filip Kraic
Avatar
Filip Kraic
Aktivity