IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 6 - Tvorba firemních identit v Adobe Illustrator - Logo

V minulé lekci, Jak lze v Illustratoru využívat text tool, jsme pracovali s text toolem. Tedy nástrojem, který je primárně určen pro úpravu a psaní textu. Naučili jsme se ho efektivně zarovnat stejně jako objekty, dále jsme si ho převedli na vektor, používali ho při psaní na nepravidelné tvary a stáhli si i nějaký nový font.

Nyní se již pustíme do praktičtějších lekcí. Řekneme si, co vše budeme potřebovat na vymyšlení a nakreslení loga v Illustratoru. Příprava je mnohdy náročnější než samotná realizace, proto si musíme říct i trochu té teorie. Zamyslíme se nad samotným designem loga, než ho budeme malovat. Poté přejdeme k nástrojům, díky kterým v Illustratoru logo nakreslíme.

Ze všeho nejdříve musíme mít logo v hlavě

Pokud si chceme založit novou společnost, měli bychom mít již před samotným založením promyšlené vlastní logo, které dá společnosti speciální identitu. Je to ten první grafický krok, který musíme udělat. Právě Illustrator je na toto velice vhodný nástroj, protože v sobě ukrývá spoustu možností, jak se s logem vypořádat. Ale to bychom předbíhali, nyní se chceme vrátit k samotné myšlence. Je dobré vědět, co


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za pouhých 1 625 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 39 článkům (27 lekcí, 12 testů) tohoto kurzu.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si už ukážeme praktičtější příklad. Ukážeme si, jak si sami vyhotovit logo, ale i jak ho stáhneme a změníme k obrazu svému.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Filip Kraic
Avatar
Filip Kraic
Aktivity