IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 15 - Tvorba postavy v Illustratoru - Postava z profilu

V minulé lekci, Tvorba postavy v Illustratoru - Tělo a oblečení, jsme se věnovali dokončení naší vlastní postavy. Ukázali jsme si jak využít pentool a jiné nástroje k tvorbě těla.

V naší poslední lekci na tvorbu postavy se budeme věnovat kreslení z profilu. Jelikož už máme znalosti z předchozích lekcí, nebude to určitě nic složitého a vše zvládneme v jedné lekci. Už máme představu o tom, jak bude výsledná postava vypadat, co bude mít na sobě, případně i do jakého prostředí jí budeme implementovat (u kavárny, v kavárně).

Opět budeme co nejvíce využívat pravítek, pomocných vodítek a vrstev. Jinak se bude vše plést dohromady a výsledný efekt nebude tak dobrý, jako když si to na začátku a v průběhu kreslení dobře nastavíme!

Postava z profilu

Opět si na úplný začátek nastavíme formát velikosti A4 a do něj si dokreslíme pomocná vodítka. Ty nám pomohou zejména v tom, že naše postava nebude mít příliš velkou hlavu a malé nohy oproti trupu, nebo obráceně. Naši postavu si opět rozdělíme do několika vrstev a podvrstev. Zvlášť budeme kreslit hlavu, košili, kalhoty a boty. Opět si rovnou nakreslíme i oblečení, které můžeme postavě kdykoliv změnit, případně lehce upravit (barva, rukávy atd.)

Hlava

Začneme složitější částí z postavy - hlavou. Je potřeba si opět


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za pouhých 1 625 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 39 článkům (27 lekcí, 12 testů) tohoto kurzu.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V poslední lekci na tvorbu postavy se budeme věnovat kreslení postavy z profilu. Je to lehčí, než v předchozím případě, proto si postavu nakreslíme celou.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Filip Kraic
Avatar
Filip Kraic
Aktivity