Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript

Lekce 3 - Využití Pathfinderu a rozdíl mezi Drop shadow a Blur v AI

V předchozím článku, Efektivní zarovnání a použití puppet warpu v Illustratoru, jsme se zabývali efektivním zarovnávání 1 a více objektů, které Vám mělo zejména ušetřit čas, dále jsme si objekty transformovali pomocí puppet warpu, který umí objekt zajímavě zakřivit.

V této lekci si povíme o tom, jak využít tzv. Pathfinder (česky cestář). Je to velice šikovný nástroj na ořezy. Dokáže nám dle vytvořených tvarů objekty ořezávat, vylučovat, slučovat, odečítat, vytvářet průsečíky atd. Tento výborný nástroj slouží zejména k rychlému ořezávání objektů. Zdůrazňujeme rychlému, protože si nemusíte složitě nastavovat cesty, jak ořezávat původní objekt. Pokud máte označené dva objekty, a máte přesně rozmyšleno, co budete chtít podle jednoho objektu ořezávat, neexistuje snadnější nástroj. Vyhledáte si příslušnou akci v cestáři a necháte ho prakticky pracovat za vás. Dost vaší práci zrychlí a usnadní, proto doporučuji si tuto lekci projít.

Jako další ukázku jsme si pro vás připravili hlavní rozdíly mezi Drop shadow (vrženým stínem) a Gaussian blur (gaussovské rozostření). Na jaké objekty je možné tyto efekty aplikovat a kdy nám vytváří velice zajímavý efekt v podobě stínu. Každý z těchto efektů se samozřejmě hodí k něčemu jinému, my si ovšem ukážeme, jak i z Gaussian bluru udělat velice pěkný a realistický stín. Ve výsledku poté uvidíte velký rozdíl v používání těchto efektů na objekty. Zajímá nás zejména rychlost, ale i kvalita provedení, na to nesmíme zapomínat!

Kombinování tvarů, ořezy pomocí pathfinderu (cestáře)

Prvotní vyvolání a spuštění nástroje

Pathfinder (cestář) se nám většinou neobjeví v pravém rozšířeném panelu nástrojů (pokud nemáte zvolený režim kreslení, v tomto případě ho najdete pod nástrojem zarovnání - 3. nástroj od spodu). Pokud tedy Pathfinder nevidíte, musíte si ho vyvolat přes


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci se budeme zabývat pathfinderem, skvělým nástrojem na ořez objektů. Dále si vysvětlíme, proč je dobré pro stíny lepší využívat gaussian blur.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Filip Kraic
Avatar
Grafika je základ mého života.
Aktivity (4)