IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 3 - Využití Pathfinderu a rozdíl mezi Drop shadow a Blur v AI

V předchozím kvízu, Kvíz - Ořezy, úpravy a Puppet warp v Adobe Illustrator, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z předchozích lekcí.

V této lekci si povíme o tom, jak využít tzv. Pathfinder (česky cestář). Je to velice šikovný nástroj na ořezy. Dokáže nám dle vytvořených tvarů objekty ořezávat, vylučovat, slučovat, odečítat, vytvářet průsečíky atd. Tento výborný nástroj slouží zejména k rychlému ořezávání objektů. Zdůrazňujeme rychlému, protože si nemusíte složitě nastavovat cesty, jak ořezávat původní objekt. Pokud máte označené dva objekty, a máte přesně rozmyšleno, co budete chtít podle jednoho objektu ořezávat, neexistuje snadnější nástroj. Vyhledáte si příslušnou akci v cestáři a necháte ho prakticky pracovat za vás. Dost vaší práci zrychlí a usnadní, proto doporučuji si tuto lekci projít.

Jako další ukázku jsme si pro vás připravili hlavní rozdíly mezi Drop shadow (vrženým stínem) a Gaussian blur (gaussovské rozostření). Na jaké objekty je možné tyto efekty aplikovat a kdy nám vytváří velice zajímavý efekt v podobě stínu. Každý z těchto efektů se samozřejmě hodí k něčemu jinému, my si ovšem ukážeme, jak i z Gaussian bluru udělat velice pěkný a realistický stín. Ve výsledku poté uvidíte velký rozdíl v používání těchto efektů na objekty. Zajímá nás zejména rychlost, ale i kvalita provedení, na to nesmíme zapomínat!

Kombinování tvarů, ořezy pomocí pathfinderu (cestáře)

Prvotní vyvolání a spuštění nástroje

Pathfinder (cestář) se nám většinou neobjeví v pravém rozšířeném panelu nástrojů (pokud nemáte zvolený režim kreslení, v tomto případě ho najdete pod nástrojem zarovnání - 3. nástroj od spodu). Pokud tedy Pathfinder nevidíte, musíte si ho vyvolat přes


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za pouhých 1 625 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 39 článkům (27 lekcí, 12 testů) tohoto kurzu.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci se budeme zabývat pathfinderem, skvělým nástrojem na ořez objektů. Dále si vysvětlíme, proč je dobré pro stíny lepší využívat gaussian blur.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Filip Kraic
Avatar
Filip Kraic
Aktivity