Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu. Zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 4 - Nulový objekt a Motion Tracking v Adobe After Effects Nové

V předešlém cvičení, Řešené úlohy k 1. - 3. lekci Adobe After Effects, jsme si procvičili nabyté zkušenosti z předchozích lekcí.

V tomto tutoriálu Adobe After Effects si vysvětlíme, co je to Nulový objekt a Klíčování pozadí. Dále si ukážeme, jak postupovat, když chceme, aby se objekt držel pohybujícího se bodu ve scéně, tedy tzv. Motion Tracking.

Nulový objekt

Pokud máme složitou animaci, kde se nachází mnoho vrstev a kombinuje se zde spousta pohybů, nebude s ní úplně jednoduché dále zacházet. Pokud bychom chtěli třeba několik animovaných vrstev najednou jednotně zmenšit a zvětšit, celá animace se rozhodí. Každá vrstva se totiž vztahuje na nějaký svůj referenční bod a funguje nezávisle. Tento problém bychom mohli vyřešit Prekompozicí, jenže ta se hodí jen v některých případech. Neumožňuje totiž další úpravy samotných vrstev bez opětovného otevírání a zavírání Prekompozice. Pro tyto případy je v Adobe After Effects Nulový objekt, v programu nazýván Null Object. Je to objekt, který na výsledném videu není vidět. Dokáže sdružit několik objektů k sobě a ovládat je.

Vytvoření Nulového objektu


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za pouhých 0 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tomto tutoriálu Adobe After Effects si vysvětlíme Nulový objekt, ukážeme si funkci Klíčování pozadí a funkci sledování pohybu Motion Tracking.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Lukáš Diviš
Avatar
Aktivity