Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
python week + discount 30

OpenGL projekt v C++

Tento projekt jsem začal jako způsob naučení se C++, OOP a OpenGL. Proto v něm nehledejte nic odborného, ale nemyslím si, že by byl tak hrozně psaný. Jeho zveřejněním mi jde o to podělit se o své znalosti a zkušenosti s jinými, možná i většími začátečníky než jsem já.

Program po spuštění jen vypustí krychli stálou rychlostí po ose X a umožní hýbat kamerou. Není to nic moc, ale hodlám v tomto projektu pokračovat, i když nevím co má být jeho cílem. :) To co se na scéně objeví se dá v kódu jednoduše upravit. Do funkce main() stačí před hlavní smyčku programu(while(1)) přidat kód:

new Cube(x, y, z, l);
    Cube::Cache->SetForce(x, y, z);
Cube::End();

První řádka vytvoří krychli na souřadnicích (X, Y, Z) o vzdálenosti L ke stěnám krychle. Druhý řádek potom nastaví vektor, po kterém se krychle bude, více méně (ano zde je jedna chyba), po stále trajektorii rovnoměrně pohybovat. Třetí řádek je nepovinný stejnou funkci zajistí použití toho prvního znovu. Znamená jen že další informace se nebudou týkat této krychle.

Pokud si chcete vytvořit vlastní těleso, stačí aby dědilo od class Shape, která je v Shapes/Shape.h a hlavičkový soubor vašeho tělesa bude includován do Shapes/Shapes.h. Musí implementovat všechny ryze virtuální metody classy Shape.

Funguje i gravitace, ale je vypnutá, protože kamera je reprezentována také objektem, na který gravitace také platí a neexistuje žádný náznak terénu nebo kolizí. Gravitaci zapnete v PhysicEngine.h a potom v main doporučuji změnit parametr předávaný class Player MOVABLE na STATIC. Potom na kameru nebude fungovat gravitace.

Jákekoliv dotazy okolo zdrojového kódu rád zodpovím.


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2013.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 528x (989.99 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C++

 

Všechny články v sekci
Online kurzy programování v C++ - Největší {C_A} e-learning
Program pro vás napsal Irimitenkan
Avatar
Uživatelské hodnocení:
1 hlasů
Aktivity

 

 

Komentáře

Avatar
Maxfx
Tvůrce
Avatar
Maxfx:8.4.2014 10:04

Pekne ale.. Používáš staré OpenGl , které je zastaralé jak jeruzalém :D Doporučuji používat minimálně OpenGl 3.3 http://glew.sourceforge.net/ .

Odpovědět
8.4.2014 10:04
Být ovládán znamená být sledován, pod dohledem, špehován, veden, uzákoněn, reglementován, ohrazen, indoktrinován, pře...
Avatar
Irimitenkan
Tvůrce
Avatar
Irimitenkan:8.4.2014 10:12

Ano, jsem si toho vědom... Ale v době kdy jsem s opengl sehnal jsem nenašel na novější zaručený návod, neuměl jsem dost na to abych si to překopal a nešlo mi to na linkeru rozběhat... teď to již mám předělaný na novější... ale maturuji tak to sem neuploaduju ;)

Editováno 8.4.2014 10:13
 
Odpovědět
8.4.2014 10:12
Avatar
Maxfx
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Irimitenkan
Maxfx:8.4.2014 10:18

Tak hodně štěstí

Odpovědět
8.4.2014 10:18
Být ovládán znamená být sledován, pod dohledem, špehován, veden, uzákoněn, reglementován, ohrazen, indoktrinován, pře...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.