Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
Aktualizovali jsme Zásady zpracování osobních údajů. Pokračováním užívání sítě projevíte souhlas s těmito podmínkami. Tuto zprávu můžete nyní zavřít.
discount 50 + hiring

Pokémon Game

Nachytej dostatek pokémonů, aby jsi porazil místního šampióna a získal tak titul krále Pokémonů.

Hra vznikla jako můj první pokus o práci s grafikou. Programoval jsem sám v C++ a na grafickou část jsem použil knihovnu SFML, textury jsem si dělal sám nebo různě ponacházel na internetu. Je to naprogramované za účelem zábavy a pro zábavu, tak doufám, že nikoho neurazí převzaté téma (rád jsem se vrátil do dětských let).

Zdrojové kódy pro nahlédnutí: https://github.com/Kamony/Pokemon

Hodnocení porotců

Aplikace byla vytvořena do soutěže ITnetwork summer 2017

Programátorská soutěž ITnetwork summer 2017
  • David Čápka (7.5 bodů) - Jako, není to špatné, ale... těch ale je tam prostě hodně. Používáš názvy a grafiku chráněné copyrightem, do budoucna bys s tím mohl mít problém. Vždy je lepší načmárat si pár vlastních pokémonů a pojmenovat to třeba Battlemons nebo stáhnout nějaké příšerky co jsou free než používat vlastnictví nějaké firmy. Několik pokémonů je špatně pojmenovaných, želva není hvězdice, Bulbasaur není kytka, pogoogli si jak ti pokémoni vypadají, když děláš takovou hru, měl bys to vědět. Hra úplně postrádá zvuk, to je bohužel případ asi poloviny jinak perfektních her v této soutěži, stáhnout free wavku je otázka minuty a ten feeling při hraní je potom prostě mnohem výše. Co se týká grafiky, nemám nic proti staženým assetům, ale nemůžeš míchat pixelart s ostrou mangou (hlavní hrdina) a potom s 3D pozadím souboje. Pokémoni byli rozostření, pozadí ne. Prostě to k sobě nesedělo, nějaké menu bylo jako pixelovaté dřevo, pak najednou jiné jako zakulacený šedý ostrý obdélník. Na mapě se dá chodit po vodě nebo dokonce přes budovy, když se k nim dojde po vodě. Co jsem zmínil jsou v podstatě drobnosti a nešťastná rozhodnutí, ale udělal jsi jich tolik, že celek nepůsobí věrohodně, i když se to hrát docela dá. Cením snahu, když na těch pár věcech zapracuješ, bude to příště parádní.
  • Lucie Hartingerová (7 bodů) - Dobrý nápad, ale málo vymazlený. Použití mnoha typů rozlišení obrázků dost bije do očí. Samozřejmě, že je to otázka mojí osobní preference, ale problém nastává v momentě, když narazíš na někoho, kdo zažil první vlnu pokémonů tak 20 let zpátky (nebo i druhou před pár lety) - aspoň na začátku hry by pokémoni mohli mít správná jména... :-) Škoda, že to bylo bez hudby a bez zvuků. Dalo se to zvětšit na celou obrazovku. Pořád si myslím, že když se řekne: Pokémoni, spoustě lidí zasvítí oči a čekají žůžo-bájo hru. Očekávání možná proto byla příliš vysoká :-)
  • Tomáš Bitter (7 bodů) - Pohyb po mapě a interakce je v pořádku. Graficky na tom vypadá hra docela dobře, jen by to chtělo použít u textu jiný font. Tak trochu jsem čekal, že to bude jako původní Pokémon, co se týče soubojového systému. Navíc jsem si nebyl jistý, na které pokémony mohu útočit, takže jsem tam chodil dokola a bojoval metodou pokus-omyl. Problém je, že zde není způsob, jak vydělat peníze, takže člověk to musí zahrát správně ideálně už od začátku.

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2017.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 164x (27.46 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C++

 

Všechny články v sekci
Online kurzy programování v C++ - Největší {C_A} e-learning
Článek pro vás napsal Jiří Hauser
Avatar
Uživatelské hodnocení:
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Aktivity

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!