Pouze tento týden sleva až 80 % na HTML & CSS a JavaScript
80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!

Lekce 15 - C thread library

V minulé lekci, Další knihovny pro práci s vlákny v C++, jsme se podívali na jiné knihovny pro C a C++, které dovolují pracovat s vlákny. Konkrétně POSIX Threads a Windows Threading.

V dnešní lekci si představíme standardní knihovnu threads.h jazyka C, kterou lze teoreticky použít na implementaci vláken v jazycích C a C++.

Dokumentace

Začněme odkazem na oficiální dokumentaci knihovny. Ta je rozdělena na dvě části:

Standard C11

Pro použití knihovny je potřeba počítat se standardem C11.

A zde je i hlavní kámen úrazu - na rozdíl od C++11 standard C11 kompilery nemusí podporovat (příkladem budiž Visual C++ kompiler ve Visual Studio). A i když kompiler podporuje C11, nemusí podporovat vlákna.

Standard udává, že pokud kompiler definuje makro __STDC_NO_THREADS__, nemusí být vlákna k dispozici. Typicky tak bude program v podmíněném překladu:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si představíme standardní knihovnu threads.h jazyka C, použitelnou v C/C++, a jak s ní tvořit vlákna, mutexy a podmíněné proměnné.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 130 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 111 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 15 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 49 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
111 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 325 Kč 276 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Patrik Valkovič
Avatar
Věnuji se programování v C++ a C#. Kromě toho také programuji v PHP (Nette) a JavaScriptu (NodeJS).
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (1)