Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
BF extended 2022

Lekce 2 - E-shop v ASP.NET Core MVC - Identity, databáze a layout

V minulé lekci, E-shop v ASP.NET Core MVC - Struktura řešení, jsme si vysvětlili, že větší aplikace je třeba dělit do více vrstev a připravili si strukturu řešení.

V dnešním ASP.NET Core tutoriálu nainstalujeme potřebné balíčky pro náš projekt a "uklidíme" uživatele a databázovou logiku do datové vrstvy. Navážeme generováním databáze, včetně základních nastavení. Dále začneme pracovat na vizuálně přitažlivém layoutu aplikace.

Instalace balíčků NuGet

Nainstalujeme potřebné balíčky. V menu Visual Studia vybereme Tools, pak NuGet Package Manager a nakonec z nabídky zvolíme Manage NuGet Packages for Solution.... Otevře se nám záložka Nuget - Solution. Proces instalace balíčků si teď ukážeme na instalaci balíčku Microsoft.EntityFrameworkCore.SqlServer. Ostatní balíčky si pak doinstalujeme sami podle tohoto návodu:

  1. V záložce Browse vyhledáme balíček Microsoft.EntityFrameworkCore.SqlServer
  2. Balíček potřebujeme v projektech Eshop a Eshop.Data. Zaškrtneme je. Pokud ve sloupci Version vidíme číslo verze znamená to, že balíček je již v této verzi v daném projektu nainstalován. Nebudeme si toho všímat, balíček se přeinstaluje.
  3. Ve výběru Version vybereme verzi balíčku 3.1.7.
  4. Sjedeme níže do Dependencies. Analyzujeme

 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 2 640 Kč
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 2 085 Kč
Na svém účtu máš aktuálně 0 Kč
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 34 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 556 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 21% slevu.
Koupit jen lekci 80 Kč
Na svém účtu máš aktuálně 0 Kč

Obsah článku spadá pod licenci Premium no-reselling II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Komerční článek (licence no-reselling)

Komerční článek (licence no-reselling)

Tento článek vznikl na základě mnohaletých zkušeností v oboru a popisuje vývoj profesionálního komerčního produktu nebo jeho součásti, kterou lze přímo využít za účelem zisku nebo proniknutí do komerční sféry IT odvětví.

Tyto vrcholové znalosti zpřístupňujeme samozřejmě pouze některým členům komunity, kteří se mají zájem vypracovat na profesionály v oboru a proto jsou k dispozici pouze za kredity. Kód z článku můžete použít pro jeden svůj komerční projekt. Není ho však možné přeprodávat (jednou zakoupit a poté prodat dále v několika projektech). Pokud potřebujete širší využití kódu, rádi se s vámi domluvíme na komerční licenci. Více informací naleznete v článku Licence.

Jste připraveni stát se profesionály v oboru? Stačí kliknout.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V ASP.NET Core tutoriálu nastavíme connection string, správu migrací, provedeme úpravy před generováním databáze a nastavíme vzhled naší webové aplikace.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Martin Petrovaj
Avatar
Autor je lenivý vymýšľať nejaký slušný podpis. Venuje sa ale prevažne C#.
Aktivity