Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!

Lekce 29 - E-shop v ASP.NET Core MVC - Výpis objednávek

V minulé lekci, E-shop v ASP.NET Core MVC - Editor stromového menu, jsme implementovali javascriptový editor stromového menu kategorií produktů.

V následujících dvou ASP.NET Core tutoriálech se budeme věnovat výpisu objednávek a změně jejich stavu. Dnes si hlavně připravíme potřebné metody v business vrstvě. Začněme ale drobnou úpravou ve vrstvě datové.

Třída EOrder

Základní informace o každé objednávce máme uloženy ve struktuře třídy EOrder. Co zde nemáme uloženo, je výsledná cena dokončené objednávky. Přestože je možné tento údaj dopočítat, neboť máme uloženo účetní nastavení i odkazy na produkty a jejich stav (včetně ceny) v době nákupu, nepovažoval bych uložení celkové ceny za zbytečný údaj. Jedná se o informaci, kterou budeme opakovaně potřebovat při různých operacích a je zbytečné ji stále počítat.

Přidejme si tedy do třídy EOrder vlastnost typu nullable decimal s názvem FinalPrice. Samozřejmě musíme s pomocí migrace provést update databáze.

Navazující úprava

Naplnění hodnoty do nové vlastnosti provedeme ve chvíli dokončení objednávky, ideálně asi v metodě CompleteOrder() v OrderManageru. Po přidání vybraného způsobu dopravy můžeme celkovou cenu spočítat s pomocí metody GetOrderSummary() a uložit do aktuální objednávky.

...
order.FinalPrice = GetOrderSummary().Price;
...

Další úpravy budou také v business vrstvě.


 

...konec náhledu článku...

Komerční článek (licence no-reselling)

Komerční článek (licence no-reselling)

Tento článek vznikl na základě mnohaletých zkušeností v oboru a popisuje vývoj profesionálního komerčního produktu nebo jeho součásti, kterou lze přímo využít za účelem zisku nebo proniknutí do komerční sféry IT odvětví.

Tyto vrcholové znalosti zpřístupňujeme samozřejmě pouze některým členům komunity, kteří se mají zájem vypracovat na profesionály v oboru a proto jsou k dispozici pouze za body. Kód z článku můžete použít pro jeden svůj komerční projekt. Není ho však možné přeprodávat (jednou zakoupit a poté prodat dále v několika projektech). Pokud potřebujete širší využití kódu, rádi se s vámi domluvíme na komerční licenci. Více informací naleznete v článku Licence.

Jste připraveni stát se profesionály v oboru? Stačí kliknout.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V ASP.NET tutoriálu připravíme stránku pro administrátory, kteří zde mohou sledovat dokončené objednávky a měnit jejich stav (příprava business vrstvy).

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 1056 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 898 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 34 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 395 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
898 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 2 633 Kč 2 238 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 32 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
32 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 80 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium no-reselling II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Martin Petrovaj
Avatar
Autor je lenivý vymýšľať nejaký slušný podpis. Venuje sa ale prevažne C#.
Aktivity (3)