Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!

Lekce 32 - E-shop v ASP.NET Core MVC - Změna objednávky

V minulé lekci, E-shop v ASP.NET Core MVC - Generování PDF faktury, jsme část administrace objednávek našeho internetového obchodu v ASP.NET Core MVC doplnili o možnost stažení faktury ve formátu PDF.

Poslední funkcí, kterou do této části v tutoriálu přidáme, bude možnost editace objednávky.

Editace objednávky

Tato funkcionalita umožňuje administrátorovi e-shopu provést změny v již dokončené objednávce. Podívejme se, jak by mohl takový formulář vypadat.

Šablona pro změnu objednávky v ASP.NET e-shopu

Formulář vypadá jako faktura, ve které bychom měli být schopni změnit:

  • Platební údaje (datum vystavení, datum splatnosti) - Změna údajů na faktuře je jednoduchá, to je formulář o dvou políčkách.
  • Údaje zákazníka (jméno, adresa, ...) - Co se ale týká údajů zákazníka, jejich změna není kvůli rozdělení do několika tabulek vůbec snadná a nejraději bychom pro to využili již hotovou administraci osob. Proto si ukážeme, jak vše přenechat jinému formuláři, který zobrazíme pomocí jQuery UI dialogu.
  • Objednané produkty - Co se týká změny objednaných produktů, to je asi nejsložitější část. Zde budeme potřebovat napsat nějakou část kódu i v JavaScriptu.

Základem návrhu bude požadavek provádějící jednotlivé změny na pozadí s využitím AJAXu, aby se s každou dílčí úpravou nemusela znovu načítat celá stránka. Toho docílíme rozdělením stránky do více "partial view", která budeme moci aktualizovat samostatně. Samozřejmě se pokusíme využít maximum z již připravených typů, metod i formulářů v naší aplikaci.

Celkový vzhled stránky je dosti podobný jako u faktury, takže zde již nebudu uvádět celý kód, ale zaměřím se postupně na jednotlivé editovatelné části.

Zobrazení formuláře

Začněme prvotním zobrazením formuláře.

ViewModel

Protože editace bude podobná faktuře, může zatím náš nový viewmodel OrderEditViewModel zdědit


 

...konec náhledu článku...

Komerční článek (licence no-reselling)

Komerční článek (licence no-reselling)

Tento článek vznikl na základě mnohaletých zkušeností v oboru a popisuje vývoj profesionálního komerčního produktu nebo jeho součásti, kterou lze přímo využít za účelem zisku nebo proniknutí do komerční sféry IT odvětví.

Tyto vrcholové znalosti zpřístupňujeme samozřejmě pouze některým členům komunity, kteří se mají zájem vypracovat na profesionály v oboru a proto jsou k dispozici pouze za body. Kód z článku můžete použít pro jeden svůj komerční projekt. Není ho však možné přeprodávat (jednou zakoupit a poté prodat dále v několika projektech). Pokud potřebujete širší využití kódu, rádi se s vámi domluvíme na komerční licenci. Více informací naleznete v článku Licence.

Jste připraveni stát se profesionály v oboru? Stačí kliknout.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Editace dokončené objednávky administrátorem eshopu v ASP.NET Core MVC. Rozdělíme pohled do více formulářů a aktualizujeme data na pozadí s využitím AJAXu.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 1056 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 898 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 34 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 395 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
898 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 2 633 Kč 2 238 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 32 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
32 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 80 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium no-reselling II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Martin Petrovaj
Avatar
Autor je lenivý vymýšľať nejaký slušný podpis. Venuje sa ale prevažne C#.
Aktivity (5)