Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!

Nasazení .NET Core aplikace s EF na produkční prostředí

Vítám vás u článku popisujícího nasazení .NET Core aplikace s EF na webhosting pomocí Visual Studia. Článek je určen všem, kteří to s vývojem na této technologii myslí vážně a chtějí proniknout do tajů vývojových režimů, závislostí, connection stringů a dalších nástrah produkčního prostředí .NET. Upozorňuji, že článek není určen začátečníkům a nepopisuje vývoj aplikace samotné. Předpokládá znalost C# .NET Core, Entity Frameworku Core a orientaci v prostředí Visual Studia.

Modelový projekt

Pojďme si vytvořit jednoduchý web. Jelikož mám hlad, tak to bude třeba web pizzerie :-) Položky webu se budou načítat z databáze. Vytvořme si tedy nový .NET Core projekt se šablonou Web Application MVC s Individual User Accounts. I když pracujeme v nejnovějším Visual Studiu, stejně máme pravděpodobně nalinkovanou zastaralou verzi frameworku Bootstrap. My budeme chtít použít nejnovější, takže si Bootstrap stáhneme z https://getbootstrap.com/ a překopírujeme soubory do našeho projektu místo stávajících (složka wwwroot/lib/bootstrap/dist/). Soubory si nalinkujeme místo starých ve Views/Shared/_Layout.cshtml. Lokální soubory s mapováním se nám určitě hodí při vývoji, ale na produkci bude lepší použít CDN kvůli rychlosti načítání - uživatelé je s velkou pravděpodobností mají již načtené v prohlížeči, takže si je rovněž přidáme.

Layout nebudeme nijak upravovat, jen si změníme odkaz "About" na kontroler Products a akci Index():

<li><a asp-area="" asp-controller="Products" asp-action="Index">Pizza</a></li>

Model

Při práci použijeme Code first přístup, takže si vytvoříme model ProductModel s následujícími vlastnostmi:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si ukážeme jak postupovat při nasazování .NET Core aplikace s Entity Frameworkem na produkční prostředí webhostingu.

Koupit pouze tento článek

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jaroslav Smrž
Avatar
Autor se věnuje primárně vývoji webových aplikací v .NET Core. Zajímá se také o vývoj her v Unreal Engine 4 a mobilních aplikací v Xamarin.
Aktivity (3)