Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 15 - ASP.NET Web API – Žánry Nové

V minulé lekci, ASP.NET Web API - Dokončení datových modelů, jsme dokončili všechny potřebné změny na databázi a založili repositáře pro nové datové modely.

V dnešním ASP.NET Web API tutoriálu, v jazyce C# .NET, rozšíříme naše webové API o nový koncový bod pro získání všech žánrů uložených v databázi. Nakonec si ještě vytvoříme i DTO filmu a nakonfigurujeme jeho mapování na datový model filmu. Naučíme se při tom nové možnosti knihovny AutoMapper.

Mapování žánrů

Začneme mapováním našeho datového modelu Genre na jeho Data Transfer Object DTO. Jako DTO nám poslouží obyčejný string. Na stranu klienta totiž budeme posílat pouze názvy žánrů.

K mapování opět využijeme knihovnu AutoMapper, pro kterou jej ale musíme nejprve nakonfigurovat. Konfiguraci mapování provedeme v konstruktoru třídy AutomapperConfigurationProfile v projektu Movies.Api:


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 892,50 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 16 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 158 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V ASP.NET Web API tutoriálu rozšíříme naše webové API o nový koncový bod pro získání všech žánrů uložených v databázi a přidáme DTO filmu.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Radek Vymětalík
Avatar
...
Aktivity