BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 6 - E-shop v ASP.NET MVC - Správa uživatelů

V minulé lekci, E-shop v ASP.NET MVC - Relace a Repository, jsme si mimo jiné ukázali jak nastavit relaci mezi entitami a položili jsme základ repository.

Než budeme pokračovat se správou produktů, vytvoříme v C# .NET tutoriálu uživatelské rozhraní pro správu uživatelů. V aplikaci totiž budeme na mnoha místech rozlišovat roli správce a běžného návštěvníka webu.

Správa uživatelů

Pro uživatele a role již máme díky Identity nejen připravené datové modely, ale také manažery, kontrolery, pohledy a jejich viewmodely, takže budeme mít značně usnadněnou práci. Ale samozřejmě si je upravíme po svém ...

Kontroler

V MVC projektu máme ve složce Controllers připraveny 2 kontrolery - AccountController a ManageController. My některé jejich metody v tomto projektu nevyužijeme, proto si situaci trochu zjednodušíme a všechny potřebné metody umístíme jen do jednoho z nich. Z AccountContro­lleru můžeme odstranit následující metody:

 • VerifyCode
 • ConfirmEmail
 • ForgotPassword
 • ForgotPasswor­dConfirmation
 • ResetPassword
 • ResetPasswordCon­firmation
 • ExternalLogin
 • SendCode
 • ExternalLogin­Callback
 • ExternalLogin­Confirmation
 • ExternalLogin­Failure

Z kontroleru ManageController využijeme jen metody ChangePassword() (getovou i postovou) Přesuňme je také do AccountContro­lleru a ManageController můžeme z projektu odstranit. V postové metodě ChangePassword() jen nahradíme parametry příkazu RedirectToActi­on(...):

return RedirectToAction("Index", new { Message = ManageMessageId.ChangePasswordSuccess });

novou hodnotou:


 

...konec náhledu článku...

Komerční článek (licence no-reselling)

Komerční článek (licence no-reselling)

Tento článek vznikl na základě mnohaletých zkušeností v oboru a popisuje vývoj profesionálního komerčního produktu nebo jeho součásti, kterou lze přímo využít za účelem zisku nebo proniknutí do komerční sféry IT odvětví.

Tyto vrcholové znalosti zpřístupňujeme samozřejmě pouze některým členům komunity, kteří se mají zájem vypracovat na profesionály v oboru a proto jsou k dispozici pouze za body. Kód z článku můžete použít pro jeden svůj komerční projekt. Není ho však možné přeprodávat (jednou zakoupit a poté prodat dále v několika projektech). Pokud potřebujete širší využití kódu, rádi se s vámi domluvíme na komerční licenci. Více informací naleznete v článku Licence.

Jste připraveni stát se profesionály v oboru? Stačí kliknout.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Uživatelské rozhraní pro správu uživatelů - registrace, přihlašování a odhlašování, změna hesla. Editace kontroleru a pohledů a viewmodelů.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 1088 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 925 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 35 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 407 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
925 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 2 712 Kč 2 306 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 32 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
32 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 80 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium no-reselling II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal JOF
Avatar
Aktivity (5)