Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript
JavaScript týden

Web pro testování C# skriptů

Vytvořil jsem web pro testování skriptů napsaných v c#. Dříve jsem pro vytváření skriptů používal php. V poslední době jsem však vytvořil pár programů v c# Forms a zajímalo mně jak z nich udělat webovou aplikaci. Vybral jsem dva programy:

  • Šifrování textu
  • Skrytí textu do obrázku

Oba vytvořené skripty vychází ze zde dříve publikované aplikace.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nově byla vytvořena webová aplikace http://sectext.aspone.cz, která z hlavní stránky odkazuje na dva zmíněné skripty. Chtěl jsem si vyzkoušet způsob připojení tříd a funkci interaktivního rozhraní. Jak se mi to povedlo, posuďte sami.

Pár poznámek k aplikaci

Hlavní stránka je velice jednoduchá a slouží jen pro volbu odkazu na připojené skripty. Umožňuje volbu vlastního adresáře pro ukládání zpracovávaných souborů. Pokud volby nevyužijete je použit výchozí adresář.

Stránka šifrování textu nabízí možnost šifrovat text metodou AES. Text je možné přímo napsat do textového okna, nebo nahrát textový soubor s příponou „.txt“ z počítače. Stáhnout lze potom zašifrovaný soubor s příponou „.sec“ a klíč s příponou „.key“. Stáhnout lze i v textovém okně vytvořený textový soubor s příponou „.txt“. Názvy stahovaných souborů se odvozují od názvu nahraného souboru. Pokud je text vytvořen v textovém okně, název souboru je „default“. Maximální možná velikost textového souboru je předmětem testování.

Stránka skrytí textu do obrázku nabízí, jak již název naznačil, ukrýt text do obrázku. Text je možné přímo napsat do textového okna, nebo nahrát textový soubor s příponou „.txt“ z počítače. Obrázek můžete vybrat, buď některý z nabízených, nebo nahrát z počítače. Používejte pouze obrázek standardní velikosti 800x600 cca 1,5MB vytvořený jako bitová mapa s příponou „.bmp“. Po vložení textu do obrázku lze potom obrázek stáhnout do počítače. Názvy stahovaných souborů se odvozují od názvů nahraných souborů. Pokud je text vytvořen v textovém okně a vybrán nabízený obrázek, název souboru je „default$“. Název stahovaného obrázku je vždy doplněn znakem „$“. Název je odvozen od názvu naposled nahraného souboru. Maximální možná velikost textového souboru je předmětem testování.

Hlavní stránka umožňuje stáhnutí mého programu „PictureViewer“, který je vhodným nástrojem pro vytvoření obrázku s příponou „.bmp“. Dále je možné si stáhnout pro porovnání program „CryptoStegano“. Aktivační kód tohoto programu je 5491Azq.


 

Všechny články v sekci
Základy ASP.NET MVC
Článek pro vás napsal itnavi
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor se věnuje tvorbě a správě webových stránek a programování v C#
Aktivity (4)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!