Body zdarma Java týden
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Lekce 25 - E-shop v ASP.NET Core MVC - Průvodce dokončením objednávky 2

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V minulé lekci, E-shop v ASP.NET Core MVC - Průvodce dokončením objednávky, jsme vytvořili první 2 kroky z průvodce dokončením objednávky. V dnešním ASP.NET Core tutoriálu průvodce dokončíme.

Průvodce dokončením objednávky - pokračování

Pokud zákazník odsouhlasil zboží v košíku a máme jeho kontaktní údaje, necháme jej ještě vybrat způsob dopravy a platby. V našem příkladu zvolíme jen jednoduchý výběr způsobu dopravy, protože ostatní potřebné výběry bychom mohli vytvořit podobným způsobem.

Výběr způsobu dopravy

Výběr způsobu dopravy v ASP.NET Core MVC e-shopu

Po vzoru jednodušších e-shopů budeme přijímat platby pouze dobírkou. Zákazník si obvykle volí způsob platby (dobírka, karta, převod) a způsob dopravy (pošta, ppl...). Nám stačí zvolit pouze způsob dopravy, který realizujeme přidáním skrytého produktu do objednávky.

Přidání dat do databáze

Připravme si tedy v databázi novou kategorii s vhodně zvoleným názvem (já si ji nazvu zpusoby-dopravy) a skrytou, aby se nám nezobrazovala v menu. Také si přidejme alespoň dva skryté produkty, které budou reprezentovat jednotlivé způsoby dopravy a zařaďme je do nové kategorie. To vše bychom mohli přidat do volání HasData(), ve kterém si seedujeme databázi (viz Lekce 4), případně ručně pomocí SQL queries


 

...konec náhledu článku...

Komerční článek (licence no-reselling)

Komerční článek (licence no-reselling)

Tento článek vznikl na základě mnohaletých zkušeností v oboru a popisuje vývoj profesionálního komerčního produktu nebo jeho součásti, kterou lze přímo využít za účelem zisku nebo proniknutí do komerční sféry IT odvětví.

Tyto vrcholové znalosti zpřístupňujeme samozřejmě pouze některým členům komunity, kteří se mají zájem vypracovat na profesionály v oboru a proto jsou k dispozici pouze za body. Kód z článku můžete použít pro jeden svůj komerční projekt. Není ho však možné přeprodávat (jednou zakoupit a poté prodat dálev několika projektech). Pokud potřebujete širší využití kódu, rádi se s vámi domluvíme na komerční licenci. Více informací naleznete v článku Licence.

Jste připraveni stát se profesionály v oboru? Stačí kliknout.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Implementujeme výběr způsobu dopravy, rozšíříme repository i business vrstvy o nové metody, přidáme akce do kontrolerů a vytvoříme jednoduchý pohled.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 1056 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 898 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 34 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 395 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
898 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 2 633 Kč 2 238 Kč

Koupit pouze tento článek

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 32 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
32 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 80 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium no-reselling II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (8)