Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Vánoční akce! Daruj lepší budoucnost blízkým nebo sobě. Až +50 % zdarma na dárkové poukazy. Více informací

Lekce 4 - E-shop v ASP.NET Core MVC - Relace a Repository

C# .NET ASP.NET ASP.NET Core E-shop E-shop v ASP.NET Core MVC - Relace a Repository

V minulé lekci, E-shop v ASP.NET Core MVC - Produkty a kategorie, jsme si mimo jiné ukázali jak přidat do datového modelu další entity včetně DataAnnotation atributů. Dnes v ASP.NET Core tutoriálu doplníme tyto entity o relace a aktualizujeme databázi. Dále se podíváme na jednu z možných implementací návrhového vzoru Repository.

Relace

Mezi entitami Product a Category bude relace typu M:N, neboť jedna kategorie může obsahovat více produktů a také 1 produkt může patřit do více kategorií. Tato vazba se řeší přidáním vazební tabulky s cizími klíči do obou původních tabulek. EF Core bohužel ještě (ve verzi 2.1) automatické generování vazebních tabulek pro vazbu Many-To-Many nepodporuje, musíme si ji proto vytvořit sami. Přidejte si do složky Models/ v datovém projektu novou třídu CategoryProduct (název volíme podle konvence dle entit, které bude tato tabulka propojovat):

public class CategoryProduct
{
    public int CategoryId { get; set; }
    public virtual Category Category { get; set; }

    public int ProductId { get; set; }
    public virtual Product Product { get; set; }
}

Do tříd Product a Category přidejte kolekci typu CategoryProduct:

public virtual ICollection<CategoryProduct> CategoryProducts { get; set; }

Tímto jsme vlastně v našich třídách vytvořili dvě vazby 1:N, první mezi produktem a záznamy ve vazební tabulce, druhou stejně pro kategorie. Na závěr ještě musíme


 

...konec náhledu článku...

Komerční článek (licence no-reselling)

Komerční článek (licence no-reselling)

Tento článek vznikl na základě mnohaletých zkušeností v oboru a popisuje vývoj profesionálního komerčního produktu nebo jeho součásti, kterou lze přímo využít za účelem zisku nebo proniknutí do komerční sféry IT odvětví.

Tyto vrcholové znalosti zpřístupňujeme samozřejmě pouze některým členům komunity, kteří se mají zájem vypracovat na profesionály v oboru a proto jsou k dispozici pouze za body. Kód z článku můžete použít pro jeden svůj komerční projekt. Není ho však možné přeprodávat (jednou zakoupit a poté prodat dálev několika projektech). Pokud potřebujete širší využití kódu, rádi se s vámi domluvíme na komerční licenci. Více informací naleznete v článku Licence.

Jste připraveni stát se profesionály v oboru? Stačí kliknout.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Nastavení relací 1:N a M:N v Entity Framework Code First, vložení inicializačních a testovacích dat, implementace návrhového vzoru Repository.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 32 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
32 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 80 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium no-reselling II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Martin Petrovaj
Avatar
Autor je lenivý vymýšľať nejaký slušný podpis. Venuje sa ale prevažne C#.
Aktivity (4)