C# týden Slevový týden - Březen
Využij náš slevový týden a získej až 30 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá C# týden se slevou na e-learning až 80 %
Hledáme fulltime programátora do ITnetwork týmu -100% homeoffice, 100% časově flexibilní #bezdeadlinu Mám zájem!

Lekce 33 - E-shop v ASP.NET Core MVC - Změna objednávky 2 - Zákazník

V minulé lekci, E-shop v ASP.NET Core MVC - Změna objednávky, jsme začali editaci objednávky a implementovali jsme část editace platebních údajů.

Dnes budeme v ASP.NET Core tutoriálu pokračovat editací údajů o zákazníkovi a v následující lekci celý projekt dokončíme.

Formulář objednávky v e-shopu v ASP.NET Core

Aktualizace údajů o odběrateli

Pro aktualizaci údajů o odběrateli využijeme náš již hotový částečný pohled _PersonPartial. Celý formulář zobrazíme v dialogovém okně s pomocí jQuery UI dialogu. Provedené změny opět zobrazíme s pomocí AJAXu.

Úprava ViewModelu

Abychom si mohli zobrazit částečný pohled _PersonPartial, potřebujeme si jako součást modelu do stránky odeslat také BasePersonViewModel. Doplňme si jej tedy do našeho OrderEditViewModelu:

public class OrderEditViewModel : InvoiceViewModel
{
    public BasePersonViewModel PersonVM { get; set; }
}

Kontroler

V kontroleru si v akci Edit() musíme naplnit i nově přidanou vlastnost PersonVM. Protože v podstatě stejný kód již používáme v akci Edit() v AccountControlleru při naplnění instance PersonEditViewModelu, doporučuji zde mírný refaktoring a společný kód přemístit třeba do nového konstruktoru BasePersonViewModelu a využít ho i v odvozené třídě

V příští lekci, E-shop v ASP.NET Core MVC - Dokončení obchodu, dokončíme editaci objednávky správou produktů a tím bude hotový i celý obchod.


 

...konec náhledu článku...

Komerční článek (licence no-reselling)

Komerční článek (licence no-reselling)

Tento článek vznikl na základě mnohaletých zkušeností v oboru a popisuje vývoj profesionálního komerčního produktu nebo jeho součásti, kterou lze přímo využít za účelem zisku nebo proniknutí do komerční sféry IT odvětví.

Tyto vrcholové znalosti zpřístupňujeme samozřejmě pouze některým členům komunity, kteří se mají zájem vypracovat na profesionály v oboru a proto jsou k dispozici pouze za body. Kód z článku můžete použít pro jeden svůj komerční projekt. Není ho však možné přeprodávat (jednou zakoupit a poté prodat dálev několika projektech). Pokud potřebujete širší využití kódu, rádi se s vámi domluvíme na komerční licenci. Více informací naleznete v článku Licence.

Jste připraveni stát se profesionály v oboru? Stačí kliknout.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Naprogramujeme editaci objednávky administrátorem e-shopu v C# .NET. Zobrazíme formulář v dialogovém okně a aktualizujeme data na pozadí s využitím AJAXu.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 1056 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 834 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 34 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 553 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny články v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 21% slevu.
834 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 2 633 Kč 2 080 Kč
Pro přístup k článku potřebuješ 32 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
32 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 80 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium no-reselling II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (3)