Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Lekce 9 - Uživatelské role v ASP.NET Core MVC a dokončení blogu

C# .NET ASP.NET ASP.NET Core Základy ASP.NET Core MVC Uživatelské role v ASP.NET Core MVC a dokončení blogu

V minulé lekci, Přihlášení a registrace v ASP.NET Core MVC, jsme začali s přihlašováním a registrací uživatelů. V dnešním ASP.NET Core MVC tutoriálu v našem blogu omezíme editační funkce pouze na administrátory a tím jej zcela dokončíme. Hotový projekt je jako vždy ke stažení včetně zdrojových kódu.

AccountController

Viewmodel pro registraci máme připravený z minulé lekce. Přejděme opět do AccountController, kde vytvoříme akce pro výpis a zpracování registračního formuláře. Obě akce Register() se budou nápadně podobat těm pro přihlášení. V POST metodě vytvoříme nového uživatele, vytvoříme pro něj přes userManager záznam v databázi a rovnou ho i přihlásíme:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu se naučíme vytvářet uživatelské role a přiřazovat do nich uživatele. Dokončíme blog v ASP.NET Core MVC a C#.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 18 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
18 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 45 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Martin Petrovaj
Avatar
Autor je lenivý vymýšľať nejaký slušný podpis. Venuje sa ale prevažne C#.
Miniatura
Všechny články v sekci
Základy ASP.NET Core MVC
Aktivity (4)