Předvánoční Black Friday Předvánoční Black Friday
Až 80% zdarma! Předvánoční BLACK FRIDAY akce. Více informací

Lekce 3 - E-shop v ASP.NET MVC - Generování databáze a layout

C# .NET ASP.NET MVC E-shop E-shop v ASP.NET MVC - Generování databáze a layout

V minulé lekci, E-shop v ASP.NET MVC - Konfigurace ASP.NET Identity, jsme si ukázali jak je možné v případě potřeby změnit nastavení ASP.NET Identity, včetně datového typu klíče. V dnešním C# .NET tutoriálu na to navážeme generování databáze, včetně základních nastavení. Dále bychom layout aplikace rádi přiblížili požadovanému vzhledu, který bude následující:

Požadovaný vzhled aplikace

Obrázek 4 - Požadovaný vzhled aplikace

Generování databáze

Informace o uživatelích a jejich rolích je nutné mít trvale uložené. Proto by se hned při prvním spuštění aplikace vygenerovala databáze s tabulkami odpovídajícími našim upraveným třídám (ApplicationUser, Role, UserRole, ...). Kam že by se to všechno uložilo? Odpověď na tuto otázku najdeme v konfiguračním souboru aplikace web.config. Konstruktor našeho DbContextu obsahuje název připojovacího řetězce (nebo chcete-li ConnectionStrin­gu), který musí být definován právě v tomto konfiguračním souboru:

public EShopContext() : base("Name=DefaultConnection") { }

V souboru web.config potom můžete najít např. takovéto nastavení:


 

...konec náhledu článku...

Komerční článek (licence no-reselling)

Komerční článek (licence no-reselling)

Tento článek vznikl na základě mnohaletých zkušeností v oboru a popisuje vývoj profesionálního komerčního produktu nebo jeho součásti, kterou lze přímo využít za účelem zisku nebo proniknutí do komerční sféry IT odvětví.

Tyto vrcholové znalosti zpřístupňujeme samozřejmě pouze některým členům komunity, kteří se mají zájem vypracovat na profesionály v oboru a proto jsou k dispozici pouze za body. Kód z článku můžete použít pro jeden svůj komerční projekt. Není ho však možné přeprodávat (jednou zakoupit a poté prodat dálev několika projektech). Pokud potřebujete širší využití kódu, rádi se s vámi domluvíme na komerční licenci. Více informací naleznete v článku Licence.

Jste připraveni stát se profesionály v oboru? Stačí kliknout.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu nastavíme connection string, správu migrací, provedeme úpravy před generováním databáze a nastavíme vzhled naší webové aplikace.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 32 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
32 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 80 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium no-reselling II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal JOF
Avatar
Aktivity (4)