Halloweenská akce! Na stránce s dobitím bodů zadej dole kód STRASIDELNYCH20 a získej porci +20% bodů zdarma!
Akce končí 31.10. o půlnoci.

Lekce 33 - E-shop v ASP.NET MVC - Změna objednávky I - Platební údaje

C# .NET ASP.NET MVC E-shop E-shop v ASP.NET MVC - Změna objednávky I - Platební údaje

V minulé lekci, E-shop v ASP.NET MVC - Generování PDF faktury, jsme část administrace objednávek našeho internetového obchodu v ASP.NET MVC doplnili o možnost stažení faktury ve formátu PDF. Poslední funkcí, kterou do této části v C# .NET tutoriálu přidáme, bude možnost editace objednávky.

Editace objednávky

Tato funkcionalita umožňuje administrátorovi e-shopu provést změny v již dokončené objednávce. Podívejme se, jak by mohl takový formulář vypadat.

Šablona pro změnu objednávky v ASP.NET e-shopu

Formulář vypadá jako faktura, ve které bychom měli být schopni změnit:

  • Platební údaje (datum vystavení, datum splatnosti) - Změna údajů na faktuře je jednoduchá, to je formulář o dvou políčkách.
  • Údaje zákazníka (jméno, adresa, ...) - Co se ale týká údajů zákazníka, jejich změna není kvůli rozdělení do několika tabulek vůbec snadná a nejraději bychom pro to využili již hotovou administraci osob. Proto si ukážeme, jak vše přenechat jinému formuláři, který zobrazíme pomocí jQuery UI dialogu.
  • Objednané produkty - Co se týká změny objednaných produktů, to je asi nejsložitější část. Zde budeme potřebovat napsat nějakou část kódu i v JavaScriptu.

Základem návrhu bude požadavek provádět jednotlivé změny na pozadí s využitím AJAXu, aby se s každou dílčí úpravou nemusela znovu načítat celá stránka. Toho docílíme rozdělením stránky do více "partial view", která budeme


 

...konec náhledu článku...

Komerční článek (licence no-reselling)

Komerční článek (licence no-reselling)

Tento článek vznikl na základě mnohaletých zkušeností v oboru a popisuje vývoj profesionálního komerčního produktu nebo jeho součásti, kterou lze přímo využít za účelem zisku nebo proniknutí do komerční sféry IT odvětví.

Tyto vrcholové znalosti zpřístupňujeme samozřejmě pouze některým členům komunity, kteří se mají zájem vypracovat na profesionály v oboru a proto jsou k dispozici pouze za body. Kód z článku můžete použít pro jeden svůj komerční projekt. Není ho však možné přeprodávat (jednou zakoupit a poté prodat dálev několika projektech). Pokud potřebujete širší využití kódu, rádi se s vámi domluvíme na komerční licenci. Více informací naleznete v článku Licence.

Jste připraveni stát se profesionály v oboru? Stačí kliknout.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Editace dokončené objednávky administrátorem eshopu. Rozdělíme pohled do více formulářů a aktualizujeme data na pozadí s využitím AJAXu.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 32 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
32 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 80 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium no-reselling II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal JOF
Avatar
Aktivity (3)