IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Databáze v C# - ADO.NET - Online kurz

On-line kurz obsahuje lekce pro používání databází v C# .NET. Práci s MS-SQL databází pomocí DataSetů, LINQ to SQL a Entity Frameworku.

Syntax jazyka samozřejmě vychází z angličtiny. Pro pohodlnější výuku jsou však naše C# tutoriály kompletně v češtině.

9 lekcí

1 vědomostních testů

Certifikát absolventa

Co tě C# tutoriály naučí?

Budeš umět vytvářet databáze ve Visual Studio a pracovat s nimi pomocí různých technologií. Moderní kurz nabitý praktickými příklady ti dá solidní znalosti datové vrstvy pro cestu za platem až 140.000 Kč.

C# tutoriál tě nejprve uvede do problematiky relačních MS-SQL databází. Naučíš se, jak vytvořit vlastní databázi, poté tabulky a nakonec je naplníš záznamy. To vše ve vývojovém prostředí Visual Studio. Před tím, než se k databázi připojíš, si uvedeme problémy relačního a objektového světa a dále přístupy, jakými můžeme s databází v C# .NET pracovat.

Tím budeš mít všechny přípravy a teorii za sebou. Od teď budeš pracovat především v C#. Naučíš se připojit k databázi pomocí přístupu připojené aplikace a volat základní databázové příkazy pro čtení v jazyce SQL. Dále se dovíš, jak předejít útoku SQL injection pomocí tzv. Prepared Statements. Už se ti tedy nestane, že by někdo vložil svůj škodlivý SQL kód do toho tvého.

Když už umíš data z databáze číst, tak se je taktéž naučíš vkládat, aktualizovat a mazat. Budeš tak umět všechny základní operace souhrnně označované zkratkou CRUD.

Přístup připojené aplikace máš už zvládnutý, proto se ještě podíváme na přístup odpojené aplikace. Naučíš se tedy pracovat s objektem DataSet a SqlDataAdapter. Za nedlouho budeš umět provádět základní CRUD operace i u tohoto přístupu.

Poté se opět vrátíme ke tvorbě databáze. Tentokrát však ne pomocí Visual Studio, ale pomocí pokročilého nástroje SQL Server Management Studio.

Prověřeno absolventy

Připraveno profesionály z oboru

Avatar
Kurz vytvořil David Čápka Hartinger. David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Unicorn University

Online tutoriály C# .NET

-15% Cena: 150 Kč 127,50 Kč

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím a cvičením označeným štítkem PRO a také možnost absolvovat testy.


 

Aktivity