Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Lekce 8 - DataSet podruhé

C# .NET Databáze DataSet podruhé

V minulé lekci, Databáze v C# .NET - DataSet a SqlDataAdapter, jste se seznámili s komponentami DataSet a SqlDataAdapter. Pojďme si ukázat další možnosti, které odpojený přístup k databázi nabízí. Jako pracovní databázi pro tento tutoriál budeme opět používat databázi SlovnicekDB, kterou znáte z předchozích lekcí kurzu.

DataSet

DataSet umožňuje uchovávat a upravovat velké množství dat v lokální paměti bez stálého připojení ke zdroji dat (odtud odpojený přístup). Obsahuje kolekci komponent DataTable (ve vlastnosti Tables), které reprezentují jednotlivé databázové tabulky. Navíc může obsahovat informace o relacích (vztazích) mezi těmito tabulkami. K načítání a opětovnému ukládání změněných dat do databáze se používá třída


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu se naučíme filtrovat databázová data v DataSetu a vytvářet relace pomocí cizích klíčů. Budeme data i editovat a změny propagovat do zdroje.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal JOF
Avatar
Aktivity (2)