IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 20 - Pozor na výkon v Entity Framework Core a C# .NET Nové

V minulé lekci, Čtení provázaných záznamů v Entity Framework Core a C# .NET, jsme se naučili číst provázané záznamy uložené v databázi. Ukázali jsme si hned tři způsoby, jak k tomuto problému přistoupit.

V dnešním Entity Framework Core tutoriálu, v jazyce C# .NET, se ještě jednou vrátíme k načítání navigačních vlastností. Zaměříme se na to, proč Entity Framework Core nenačítá všechny navigační vlastnosti automaticky rovnou při prvním dotazu. Na vině je nepřekvapivě výkon. Ten může být negativně ovlivňován hned několika možnými problémy, které při načítání navigačních vlastností vznikají.

Pro všechny problémy uvedené v této lekci platí, že bychom je měli řešit až ve chvíli, kdy nastanou. Měli bychom se tedy vyhýbat předčasným optimalizacím, u kterých nevíme, zda mají nějaký význam.

SQL kód

Abychom tuto problematiku lépe pochopili, podíváme se na SQL kód, který se generuje pro naše dotazy. Přejdeme proto do databázového kontextu EditorialDbContext a v metodě OnConfiguring() si povolíme logování generovaného SQL kódu:


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za pouhých 1 170 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 29 článkům (22 lekcí, 7 praktických cvičení) tohoto kurzu.

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Obsah článku spadá pod licenci Premium II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Entity Framework Core tutoriálu se zaměříme na možné problémy, které negativně ovlivňují výkon při načítání provázaných záznamů.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Radek Vymětalík
Avatar
...
Aktivity