Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Lekce 10 - Analogové a digitální hodiny v C# .NET Windows Forms

C# .NET Formuláře Windows Forms Analogové a digitální hodiny v C# .NET Windows Forms

V minulé lekci, Timer a BackgroundWorker v C# .NET, jsme se naučili používat Timer a BackgroundWorker. Dnes si v C# .NET tutoriálu vytvoříme aplikaci, zobrazující analogové a digitální hodiny, uživatel si bude moci vybrat které chce zobrazit. Naučíme se spoustu nových věcí kolem vykreslování a vyzkoušíme ovládací prvky RadioButton, GroupBox a CheckBox.

Naše aplikace bude vypadat asi takto:

Analogové hodiny v C# .NET WinForms

Návrh formuláře

Jako vždy začněme návrhem formuláře. Vytvoříme nový projekt s názvem Hodiny. Na formulář přidáme:

  • 1x PictureBox
  • 1x Timer
  • 1x GroupBox
  • 3x RadioButton
  • 1x CheckBox

 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu začneme programovat analogové a digitální hodiny pomocí Graphics v C# .NET. Naučíme se vykreslovat obrázky a další pokročilé věci.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (3)