Black friday Black friday
Aprílový black friday tě nenechá v klidu! Až 80 % prémiového obsahu zdarma. Více informací
Pouze tento týden slevy až 80 % na programování v Javě

Skrytí obrazu do obrazu

C# .NET Formuláře Windows Forms Zdrojákoviště Skrytí obrazu do obrazu

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V následujícím článku nabízím k experimentování dva programy z oblasti Steganografie. Použité algoritmy jsou popsány v mém dřívějším článku na tomto webu http://www.itnetwork.cz/…e-steganolsb

Tentokráte se jedná o skrytí obrazu v jiném mateřském obraze.

Abych mohl použít zmíněné algoritmy bylo nutné převést bitovou mapu obrazu určeného pro skrytí na pole bytů. Potřebné nástroje obsahuje třída Systém.Drawing, takže to bylo velice snadné.

Vznikly dva programy. První program SkrytObraz slouží k vytvoření obrazu se skrytým obrazem. Umožňuje rovněž pro kontrolu vybrat skrytý obraz z obrazu. Skrytý obraz může být doplněn textem. Druhý program VyberObraz slouží pouze k výběru skrytého obrazu z obrazu a může být přípravou budoucího skriptu pro webovou aplikaci. Po načtení mateřského obrazu, lze kliknutím na obraz vybrat skrytý obraz. Opětovným kliknutím se lze vrátit k mateřskému obrazu.

Využití lze spatřit ve vytvoření mateřského obrazu se skrytým obrazem místopisu, mapy a p. Jako příklad jsem zvolil obraz hradu Karštejn a skrytý obraz mapy jak se k objektu dostat.

Přemýšlel jsem o tom, že by se dala vytvářet celá kaskáda skrytých obrazů. Pro výběr by se musel jen ne příliš složitě upravit druhý program pro výběr. Je však třeba mít vždy na paměti dostatečnou kapacitu mateřského obrazu (program ji kontroluje).

K dispozici jsou exe programy SkrytObraz a VyberObraz, blank.bmp a testovací obrázky v SkrytObraz.zip a kompletní výpis zdrojového kódu programu v SkrytObraz 06_Zdroj.zip.

Pozn. Pro experimenty s těmito programy používejte raději obrazy png a bmp.


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2015.

 

Stáhnout

Staženo 71x (5.19 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

 

Program pro vás napsal itnavi
Avatar
Jak se ti líbí článek?
2 hlasů
Autor se věnuje tvorbě a správě webových stránek a programování v C#
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!