Jarní BF Python týden
100% homeoffice, 100% časově flexibilní fulltime programátor pro ITnetwork.cz. #bezdeadlinu Mám zájem!
Využij Jarní akci a získej od nás 50 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá Python týden se slevou na e-learning až 80 %

Lekce 21 - Audio/Video přehrávač v C# a WPF - Nové funkce

V minulé lekci, Audio/Video přehrávač v C# a WPF - Úprava vzhledu, jsme dokončili úpravu vzhledu naší aplikace pro přehrávání audio a video souborů ve WPF.

Dnes si přidáme nové funkce, které bychom od přehrávače očekávali. Jsou to:

  • posun přehrávání videa
  • změna rychlosti přehrávání
  • změna hlasitosti

Ukažme si na úvod motivační obrázek, jak bude aplikace po dnešní lekci vypadat, aby se nám lépe pracovalo:

Posun, změna rychlosti a hlasitosti přehrávání videa v C# .NET WPF

Pro tyto funkce využijeme další z vlastností MediaElement jako jsou: Position, SpeedRatio a Volume. Dále si přidáme DispatcherTimer (časovač), který nám poslouží k zobrazení aktuálního času přehrávání a k posunu ukazatele.

Poznámka: Vzhledem k tomu, že již návrh formuláře a použitý kód nabývají větších rozměrů, nebudu zde nadále uvádět celý kód, ale pouze ukázky jednotlivých částí. Celý kód si případně můžete prohlédnout v přiložené aplikaci.

Posun

Začneme nejprve posunem aktuální pozice přehrávání. Přidáme tlačítka pro posun vpřed a vzad a ukazatel (Slider), který nám bude ukazovat stav přehrávání a pomocí něhož budeme moci také video posouvat. Zároveň s tím si přidáme i zobrazení délky videa, aktuální čas

V příští lekci, Audio/Video přehrávač v C# a WPF - Dokončení, přehrávač dokončíme přidáním podpory hudebních playlistů a obrázkových slideshow.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V C# .NET tutoriálu přidáme našemu audio/video přehrávači ve WPF funkci posunu přehrávání videa, změnu rychlosti přehrávání a změnu hlasitosti.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 240 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 204 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 55 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 90 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
204 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 599 Kč 509 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (4)