Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Hledáme grafika na pohodovou brigádu v Blenderu nebo programátora na hry v PyGame. Máš zájem? Napiš nám na redakce [zavináč] itnetwork.cz!
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Lekce 20 - Audio/Video přehrávač v C# a WPF - Úprava vzhledu

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V minulé lekci, Audio/Video přehrávač v C# a WPF - Úprava kódu, jsme vylepšili náš kód a zajistili, aby se ovládací tlačítka zneaktivňovala v závislosti na vnitřním stavu přehrávače. V dnešním C# .NET WPF tutoriálu máme slíbené vylepšení vzhledu. Stylování jsme se v našem WPF kurzu ještě tolik nevěnovali, o to divočejší to dnes bude :)

Obrazovku našeho přehrávače přetvoříme do následující podoby:

Ostylované okno přehrávače audia a videa v C# .NET WPF

Vytvoření resources

Nejprve ostylujeme ovládací tlačítka, uděláme je kulatá a s ikonou. Na to si založíme zdroj (resource), do kterého pak umístíme tyto nové vlastnosti.

Klikneme na volbu Projekt -> Nová složka, čímž se nám v průzkumníku řešení objeví nová složka, kterou pojmenujeme Styly/. V této složce pak vytvoříme soubor se jménem ButtonStyl.xaml. To provedeme kliknutím pravým tlačítkem na složku Styly/ a volbou


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V C# .NET WPF tutoriálu ostylujeme uživatelské rozhraní našeho přehrávače audia a videa. Pomocí resources uděláme tlačítka kulatá a oknu nastavíme pozadí.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 160 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 136 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 45 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 60 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
136 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 399 Kč 339 Kč

Koupit pouze tento článek

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (2)