Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Vánoční akce! Daruj lepší budoucnost blízkým nebo sobě. Až +50 % zdarma na dárkové poukazy. Více informací

Shapes v C# .NET WPF

C# .NET Formuláře WPF Zdrojákoviště Shapes v C# .NET WPF

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Program využívá možnosti kreslení pomocí třídy Path. Třída Path je odvozena z rodičovské třídy Shape, která je odvozena z UIElement, resp. FrameWorkElement, proto jsou k dispozici možnosti plné interakce v rámci uživatelského rozhraní.

Zároveň díky tomu, že vlastnosti Path.Data může být přiřazena libovolná geometrie (třídy PathGeometry, CombinedGeometry, GeometryGroup), lze vykreslit i poměrně komplexní geometrické tvary.

Aplikace umožňuje

  • parametricky vkládat základní tvary - elipsa, čtyřúhelník
  • interaktivně klikáním myší kreslit uzavřené mnohoúhelníky, nebo otevřené složené linie
  • vkládat texty jako geometrické objekty, ve zvoleném typu, řezu a velikosti písma
  • geometrické útvary libovolně obarvovat
  • pomocí tahu myší útvary rozmisťovat
  • geometrické útvary navzájem kombinovat pomocí operací sjednocení, odečtení, průnik a Xor, vzniklé kombinace lze kombinovat dále

Program disponuje funkcí Snap to grid (přichytit k mřížce), která se hodí pro přesné kreslení mnohoúhelníků, nebo pro přesné vzájemné umístění útvarů před jejich kombinací.

Při tvorbě programu jsem narazil na absenci ColorPickeru ve WPF. V rámci aplikace je tedy zahrnuto mé vlastní řešení této funkce.

Celou aplikaci včetně stručné nápovědy s popisem funkcí jsem napsal v angličtině. Pokud by někdo tápal, všechny funkce jsou k nalezení buď v rámci hlavního menu, nebo v rámci kontextového menu po kliknutí pravým tlačítkem myši na geometrický útvar. V případě potřeby je samozřejmě možné mne kontaktovat.


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2018.

 

Stáhnout

Staženo 17x (313.47 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

 

Program pro vás napsal Bruno Schwarzbach
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Autor pracuje v oboru polygrafie, programování má jako hobby.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!