Body zdarma Java týden
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Lekce 17 - Zdroje (Resources) v C# .NET WPF

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V minulé lekci, DataGrid v C# .NET WPF, jsme se naučili pracovat s ovládacím prvkem DataGrid. U platformy WPF se často setkáme s pojmem Resources. Právě to je téma dnešního C# .NET WPF tutoriálu.

Resources (zdroje)

Zdroje jsou objekty definované ve slovníku zdrojů, které můžeme používat napříč naší aplikací, aniž bychom je museli definovat stále znovu a znovu. Ve WPF se takto ukládají zejména sdílené štětce a styly ovládacích prvků.

Příklad

Máme-li formulář, do kterého umístíme sadu kontrolek, chceme zároveň, aby nějak vypadal. Tedy aby měly kontrolky nějaký jednotný styl. Problém nastává v případě, když je těchto kontrolek hodně. Nastavovat vlastnosti u každé kontrolky zvlášť, když jsou stejného typu, je poměrně "otravné", nehledě na to, že se zápis při velkém množství stává nepřehledný. A to nemluvím o situaci, když se rozhodneme nějakou vlastnost později změnit. Musíme postupně procházet všechna okna a ovládací prvky a pracně všude provádět změny.

Proto WPF přichází s koncepcí zdrojů a podobnou práci nám značně ulehčí. Soustředí styly na jednom místě a ovládací prvky si pro ně poté "sáhnou". Tak budeme mít stejné


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Článek ze zabývá Resources (zdroji) v C# .NET WPF. Popisuje co to zdroje jsou, kde se používají a jak se definují.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 160 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 136 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 45 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 60 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
136 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 399 Kč 339 Kč

Koupit pouze tento článek

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (4)