IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Historie .NET - Online kurz

Kurz vás seznámí se strukturou prostředí .NET a jeho platformami. Provede vás jeho verzemi a ukáže jak vybrat tu správnou verzi.

7 lekcí

S čím tě .NET tutoriály seznámí?

V úvodu kurzu se nejprve seznámíme s základní strukturou prostředí .NET. Ta se skládá z společného běhového systému, základní knihovny tříd, uživatelského rozhraní, modulu pro databáze a webových služeb.

Probereme si obecně Framework a navážeme typy, které prostředí .NET užívá. Tedy .NET Framework, .NET Core a .NET Standard. V závěru úvodní lekce si ukážeme výběr požadované verze ve vývojovém prostředí Visual Studio.

V dalších čtyřech lekcích se budeme zabývat historií jednotlivých verzí .NET Frameworku. A to verze 1.0 – 2.0 kde byl pouze základ .NET Frameworku.

Dále pak verze 3.0 – 3.5 kde se ve verzi 3.0 .NET Framework rozrostl například o WCF a WPF. A ve verzi 3.5 se .NET Framework rozrostl zejména o LINQ a ADO.NET Entity Framework.

Verze 4.0 – 4.5.2 přidala paralelní knihovnu a paralelní LINQ. V poslední části historie .NET Framework si projdeme verze 4.6 – 4.8 , která je finální verzí .NET Framework.

V předposlední části kurzu si stručně probereme historii .Net Core. Podíváme se na životní cykly .NET Core. Dozvíme se proč se od verze 5 vypouští slovo Core.

V závěrečné části kurzu porovnáme .NET Framework a .NET Core.

Lekce Historie .NET

-15% Cena: 100 Kč 85 Kč

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím a cvičením označeným štítkem PRO a také možnost absolvovat testy.


 

Aktivity