Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Kolekce a LINQ v C# .NET - Online kurz

On-line kurz je zaměřen na různé typy kolekcí v .NET a jejich použití v C#. Ukážeme si také práci s LINQ.

Syntax jazyka samozřejmě vychází z angličtiny. Pro pohodlnější výuku jsou však naše C# tutoriály kompletně v češtině. Na konci každého tematického bloku jsou připravena praktická cvičení a vědomostní kvízy, kde si můžeš vyzkoušet všechny získané znalosti z každého C sharp tutoriálu. Po absolvování kurzu získáš certifikát.

11 interaktivních lekcí

Odevzdání 12 samostatných úloh

4 vědomostních testů

Certifikát absolventa

Co tě C# tutoriály naučí?

Budeš umět efektivně použít technologie pro filtrování, seskupování a další datové operace. Moderní kurz nabitý interaktivními příklady rozšíří tvou business logiku a nakopne tě směrem k platu až 140.000 Kč.

C# tutoriál ti nejprve představí obecné a generické kolekce, vysvětlí jejich rozdíly a také pojem genericita.

Naučíš se nejen používat kolekce Seznam, Spojový seznam, Slovníky a Množiny či Frontu a Zásobník, ale budeš umět se i správně rozhodnout, kdy jakou kolekci použít.

Pak se zaměříme na druhou část tutoriálu - dotazovací jazyk LINQ, který přinesl revoluci s práci s daty. Úvodem si vysvětlíme, jak a proč musíme přenechat výběr cílového datového typu výsledku dotazu na kompileru pomocí klíčového slova var. Také si popíšeme jednotlivé providery a použití anonymních typů.

Než se pustíme do podrobného popisu syntaxe LINQ, naučíš se používat základní klíčová slova jako from, in a operátory where a select. Také už budeš umět výsledky řadit pomocí operátoru orderby.

V první várce operatorů LINQ se naučíš používat restrikční, projekční, řadicí a množinové operátory. Poté přistoupíme k osvojení generujících a agregačních operátorů, kvantifikátorů a operátorů pro elementy.

Protože tou dobou už budeš mít dobrý základ, přistoupíme k volání metod zajištující konverzi výsledků dotazu do kolekce určitého typu. Prozkoumáme, jak funguje odložené spuštění dotazů Deferred execution.

Na úplný závěr si znalosti prověříš ve vědomostním testu a C sharp tutoriál bude u konce stažením certifikátu v PDF.

Prověřeno absolventy

Připraveno profesionály z oboru

Avatar
Kurz vytvořil David Čápka Hartinger. David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Unicorn University

Online tutoriály C# .NET

-15% Cena: 565 Kč 462,50 Kč

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím a cvičením označeným štítkem PRO a také možnost absolvovat testy.


 

Aktivity